26 Şubat 2011 Cumartesi

Balparmak Bal {Winnie The Pool}


Dünkü dersimiz 'honey' (bal) konuluydu. Ve çocukların hepsine birer tane balparmak hediye aldım. Çünkü süt konusu işlendiğinde süt, çikolata konusunda çikolata dağırmıştım. Eğer farklı bir yiyecek konusuna denk gelirsek ne yapacağım bilmiyorum, elimdeki müfredatı zorluyorum galiba.

Ödev; bal'ın tadını, faydalarını ve zararlarını ingilizce anlatmak olunca, bal tadmadan ders işlenmemeli değil mi? İtiraf edeyim ki amaç dersi eğlenceli hale getirebilmek. Yoksa ben de biliyorum sınıfa girip bıdı bıdı ders anlatıp çıkmayı.. Öyle zamanlarda dersten sıkılıyorlar, dinlemek istemiyorlar. Kendimden biliyorum sıkıcı ve eğleceli olmayan bir bir derse en fazla 25 dakika dayanabiliyordum çocukken..

Neyse..
Firmaların çocuklar için çizgi film kahramanlarını bal kutucuklarının üzerine baskı olarak yaptırmaları çok güzel bir düşünce. Bunun yanında ambalaj güzelliği, firma reklam potansiyelinin yüksekliği, tanınmış bir marka olması ve en önemlisi balın lezzeti balparmak'ı tercih etme nedenimiz oluyor.

1 yaşından itibaren bebeklere de bal yedirebiliyorsunuz. Büyüklerimden gördüğüm bir şey var; bebeklere genelde emzik ucuna sürülerel bal yedirilir.

Bal ile ilgili bilmeniz gereken önemli bilgiler;


Balparmak Bal {Winnie The Pool}, Çam Balı ve Çiçek Balı arasındaki fark nedir?, Arılar Çam Balını Nasıl Üretiyor?

4 yorum:

Unknown dedi ki...

Çocuklar adına ben teşekkür ederim sana imrendim birdaha ki konuda sınıfına misafir öğrenci olayım ben :) Bal ile ilgili yazdıkların içinde teşekkürler.

Neşe Tuana dedi ki...

ben de teşekkür ederim. bekleriz:)

EMİNE ÖZTÜRK dedi ki...

çok mgüzel bir paylaşım... ders işleme tekniğinizi çok beğendim.. zaman zaman ben de buna benzer etkinlikle yapıyorum.. biraz gürültülü geçiyor dersler aam nuç her zamn daha iyi oluyor... yüreğinize sağlık...

Shopping Bag By İREM dedi ki...

sizin gibi bir öğretmeni allah bütün çocuklara nasip etsin.bende küçüklüğümden beri balı çok severim.

http://shoppingbagbyirem.blogspot.com/

muhasebe programları - indir - ilan ver