7 Ocak 2011 Cuma

Trafik Kuralları


Neredeyse her gün bir trafik canavarı gördüğümü söylersem inanır mısınız bana? Evet, inanılır gibi değil ama nasıl oluyorsa her trafiğe çıkışımda mutlaka kural ihlali yapan bir sürücüye rastlıyorum. Örneğim geçenlerde birisi kırmızı ışıkta durup bana yol vermesi gerekiyorken, arabasını sürdü geçti, yani dikkat etmesem çarpışacaktık. Böylelerini ne yapıyoruz? Plakasını alıp hemen şikayet ediyoruz. Banane demiyoruz.

Lütfen trafikte bunlara dikkat edelim:

Karşıdan karşıya geçişlerde ilk geçiş hakkı araçlara aittir.
Kaldırımı olmayan yolların sol kenarından yürünmeli.
Trafik ışıklarından kırmızı ve yeşil ışığın yanma sürelerinin trafiğin yoğunluk durumuna göre ayarlanıyor, sarı ışığın ise sadece 3 saniye yanıyor.
11 yaşını bitirmemiş çocukların yollarda bisiklet kullanmamalı.
11 yaşından küçükler araçların ön koltuğunda oturmamalı.

Trafik Kuralları, Trafik Canavarlarına tavsiyeler

2 yorum:

Unknown dedi ki...

neşe hanım biz ne kadar dikkat etsekte bazıları özellikle yaşlı sürücüler kötü şöförler...
biz ana yolda giderken hızla köy yolundan yola bakmayıp hızla giren yaşlı doğmamış bebeğimle beni ortadan biçiyordu..amcanın umrunda bile değil görenler bizi sakinleştirmeye çalıştı polisi arıyoruz yok bence ehliyetler tekrar elden geçmeli diye düşünüyorum.böyle sahneler yaşanmaması için..

Neşetuana dedi ki...

agonya82; çok geçmiş olsun. Aslında haklısınız, eskiden ehliyet almış olanlar tekrar bir sınava tabi tutulmalı ya da her yıl belli aralıklarla kontrol gibi birşey olmalı..

muhasebe programları - indir - ilan ver