26 Ocak 2011 Çarşamba

Öyle Bir Geçer Zaman ki Balıkçı Kim?Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde hâlâ adı söylenmeyen, 'Balıkçı' karakterini  'Orhan Alkaya' canlandırıyor. Alkaya'nın bu dizide rol almasının usta oyunculuğunun yanında başka nedenleri de var. Orhan Alkaya, 12 Eylül darbesi sırasında sıkıyönetim kanunu ile görevden alınan binlerce kamu görevlisinden birisidir. Orhan Alkaya'nın Birgün gazetesinde yazıları yayınlanmaktadır.'Bu balıkçı nedir? kimdir?' diye merak edenler için, hikâyesi hakkında birkaç yorum yapayım; Balıkçının Ali kaptan gibi bir hikâyesi var. Karısını ve çocuklarını başka bir kadın için bırakır, osman gibi küçük olan çocuğunu karısının elinden zorla alır. Ve çocuğu üvey anne ile büyürken, bir gün lüks evinin havuzunda küçük oğlunun cesedi ile karşılaşır, diğer çocukları ise, herbiri bir yana savrulmuş artık babalarını istememektedir.

Bu olaylardan sonra zengin adam  bütün malını arkasında bırakarak, baraka bir balıkçı kulübesinde yaşamaya başlar. Ve balıkçılık yapmaya başlar..

Galiba dizinin ilerleyen günlerinde, balıkçı ile Cemile'yi sadık bir aşk bekleyecek. Ne dersiniz Ali'den sonra Balıkçı gibi görmüş-geçirmiş biri Cemile ve çocuklarının kurtarıcısı olacak mı?

Hikâyenin devamını merak edenler, sağ paneldeki 'öyle bir geçer zaman ki kitabbiye' resmine tıklayarak, gelecek bölümlerin tahmini senaryo takibini yapabilirler.

Öyle Bir Geçer Zaman ki Balıkçı, Öyle Bir Geçer Zaman ki Balıkçı Kim?,

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver