22 Ocak 2011 Cumartesi

İneklerini Satıp Okul Yaptıran Şamil ŞenerGazetelerde ve televizyon ekranlarında Şamil Şener'i görmüşsünüzdür,dün gece de Beyaz Show'a konuk oldu.

Şamil Şener, 41 yaşında, Muş'un Varto ilçesinin kırsal bir köyünde yaşayan, 8 çocuklu bir baba. Köylerinde okul olmadığı için, Şamil Şener kızlarını 4 km uzaklıktaki bir okula her gün traktör götürüyor. Bir gün yine traktör ile kızlarını okula götürürken, bir sarsılmayla beraber küçük kızı traktör kenarındaki demirin üstüne  düşüyor ve küçük kızın dişleri işleri kırılıyor. Bu duruma çok üzülen Şener, böyle gitmeyeceğini düşünerek, geçim kaynağı olan 22  ineğini satıyor ve Milli Eğitim'in desteği ile köye bir okul yaptırıyor.

Şamil Şener, katıldığı programlarda o kadar içten, samimi sözlerle düşüncelerini anlatıyor ki, kalbinin temizliğini görmemek elde değil..

Hayat, içinde her rengi bulunduran bir mozaik parçasıdır. İçinde her çeşit insan var. Her şeyi devletten bekleyen insanlar, nerede ne yerim, ne içerim, ne giyerim derdinden başka derdi olmayan insanlar, her işi para için yapan eğitimciler, doktorlar, avukatlar, polisler.. vs vs gibi insanlar var. Ancak en çok Şamil Şener gibi insanlara ihtiyacımız var.

Eğer siz de bu okula yardım etmek isterseniz adresi; Buzlugöze Köyü Ziyaret Mezrası İlköğretim Okulu, Varto/Muş

İneklerini Satıp Kızları Okutmaya Çalışan Şamil Şener, Buzlugöze Köyü Ziyaret Mezrası İlköğretim Okulu,

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver