12 Ocak 2011 Çarşamba

Evde Eti Puf Yapımı


Eti puf'u sevmeyen yoktur herhalde. Ben de çok seviyorum ama hazır gıdaları alırken, içerilerinde bulunan raf ömrünü uzatıcı maddelerin zararlarını düşünmeden edemiyorum. Malum kanser çağımızın en büyük derdi, her gün yüzlerce insan kanser yüzünden hayatını kaybediyor. Gıdalara katılan raf ömrünü uzatan maddelerinde kanser etkisi olduğu konuşuluyor.

En iyisi çocuklarınız için evde puf'u yapmanız, yapılışı da çok basit ben denedim, hazır puflardan farklı bir tadı olmadı. Taze ve lezzetli oluyor.

Gelelim yapılışına; evde eti pufu iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi; sadece süt, şeker, kakaolu un, yumurta ile hazırlayacağınız basit karışım ile sert ve ince kurabiyeler yapıp, kurabiyelerin üstünü kremşanti ile süsleyerek. Kremşanti yaparken içerisine 1 adet damla sakızı atarsanız kıvama daha yoğun oluyor. rendelenmiş çilek ya da portakal da krem şantinin içine koyabilirsiniz.

İkinci puf yapma tarifi ise, marshmallow şekerleri kullanarak puf yapma. Şimdi bir de marsmallow yapımını anlatmak gerek, bu da diğer konuda. :)Evde Eti Puf Yapımı, Evde Eti Puf Nasıl Yapılır?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver