22 Ocak 2011 Cumartesi

Elma Sirkesi İle ZayıflamaProf. Dr. Ahmet Maranki' nin yayınlarını sürekli takip ediyorum. Elma sirkesi ile zayıflama hakkında bir makalesini okudum. İlginç geldi.

Maranki, elma sirkesi ile rahat kilo verilebileceğini anlatıyor. Peki elma sirkesini nasıl kullanacağız?;
1 bardak su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı bal.( bal kullanmak isteğe bağlıymış.)
1 bardak su içerisine 2 kaşığı elma sirkesini karıştırıp içiyoruz. Suyun ılık olması önemlidir.

Günde kaç kere içilmelidir?
Günde 2 kere içiliyor. Birincisi sabah aç karna ağır yudumlarla içiliyor. İkincisi yatmadan önce yine aynı şekilde ağır yudumlarla içiliyor.

Eğer kilo problemim olsaydı, mutlaka deneceğim bir yöntem olurdu. Elma sirkesi, hazımsızlığa ve cildin güzelleşmesine de katkı sağlıyor. Eğer ciddi sağlık sorunlarınız yoksa, denemeye değer bir yöntem..

Elma Sirkesi İle Zayıflama, elma sirkesi ile zayıflama, elma sirkesi ile zayıflama diyeti, elma sirkesi ile zayıflama ahmet maranki, elma sirkesi ile zayıflama kullanımı, elma sirkesi zayıflatır mı?, elma sirkesi zayıflatırmı maranki

2 yorum:

Ceren dedi ki...

Kilo probleminiz olmasa da kullanmanızı tavsiye ederim elma sirkesini. Anti bakteriyeldir öncelikle. Kimyasal gargaralara bir ton para vermek yerine,çeyrek çay bardağı elma sirkesi ile gargara yapabilirsiniz. Hem dişlere faydalıdır, hem de boğaz iltihaplarına.

Makyajınızı temizledikten sonra, pamuğa sürdüğünüz elma sirkesi ile yüzünüze masaj yapabilirsiniz, cildi diri tutar.

Sayın Maranki'nin dediği gibi içmek ise, hem yağ yakımını hızlandırır, hem de bütün sindirim sistemine faydalıdır.

Ben salatalarda da elma sirkesini tercih ederim. Sağlık ve kişisel bakım haricinde, buzdolabına zamanla yerleşen kokuyu da giderir. Tencere, tava, bardak vb. için de en güzel parlatıcı olduğunu biliyorsunuzdur sanırım :) Kimyasal parlatıcılar yerine, bulaşık makineme bir çay bardağı elma sirkesi koyarım mesela ben. :)

Sevgiler :)

Neşetuana dedi ki...

Ceren; cilt için iyi olduğunu duyoyorum hep, salatalarda kullanılabilir dediğiniz gibi.
Yorumunuz için teşekkür ederim.:)

muhasebe programları - indir - ilan ver