23 Aralık 2010 Perşembe

Wikileaks Nedir? - Osman Terkan

Osman Terkan yine yollara düşmüş, Türkiye'nin wikileaks'ı nı ortaya döküyor. Yaşadığı ülkenin Cumhurbaşkanını bilmeyen, tanımayan insanların 'wikileaks'ın ne olduğunu bilmesi garip olurdu zaten.. Açıkçası internet ve medya araçlarını takip etmeyenler zaten ne olduğunu bilemezler. 

Osman Terkan'ın bu soruyu yönelttiği insanların ekonomik seviyelerini bilmiyoruz tabii ama çoğunlukla sabah 8 akşam 8 çalışan insanlar zaten geçim sıkıntısından başka birşey düşünmezler ve ilgilenmezler. Yani bana göre bu manzara gülünecek bir manzara değil, acınacak bir durum var ama 'insanların böyle şeylerin anlamını bilmemesine değil..

Gülmeden izleyebilir misiniz ? Hayırrr...

                  
                                       Wikileaks Nedir - Türk İnsanından Cevaplar

Ayy videoda kırsal konuşan bir amca var ya, yesinler onu dikkat ettim de türkçesi düzgün olmayan yani ilk görüşte eğitimsiz olarak algılanan insanlar gündemi daha yakından takip ediyorlar!

Bu arada wikileaks ile ilgili kısaca bilgi aktarmak istiyorum.

Son aylarda ünlü olmasına rağmen wikileaks internet sitesi 2007 yılında kurulmuştur. Şimdiye kadar açıkladığı toplam bir milyon civarında gizli yazışma ile diplomaside depreme yol açan WikiLeaks, İsveç merkezli uluslararası bir oluşum.
Aşağıdaki videoda Wikileaks hakkında kısa ve öz bir bilgi mevcuttur.                            ct">Wikileaks Nedir?, Osman Terkan

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver