13 Aralık 2010 Pazartesi

Şırnak Üniversitesi
Bir varmış bir yokmuş, Şırnakta bir üniversite varmış ama oraya  hiç kimse ne öğretim görevlisi olarak ne de öğrenci olarak gitmek istemezmiş. Üniversite sayılı öğrencisi ile beraber,  bir başına eğitim hayatına devam edermiş..

miş miş mişşşş... Hani herkesin bir hayali vardır ya, küçükken 'ben buraya gideceğim, ben şuraya gideceğim' der. Benim hayalimde hep, ellerin zor uzandığı alanlarda öğretmenlik yapmaktı, ya da başka bir mesleğim olsa yine doğunun bir köyünde yapmak isterdim.. Hayalim birazcık olsa da olmadı yarrrr olmadı... :)

Televizyonda gördüğümüz kadarı ile şırnak hakkında aklım pek güzel bir anı yok.. Soğuk, devamlı yolları kapalı, mahrumiyet bölgesi gibi bir yer sanki.. Halbuki güzel yerleri de var.

Neyse.. Diyeceğim o ki Şırnak Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi, Okutman ve Uzman alımı yapılacakmış. Diyorum gidip 'okutman' falan mı olsam? :p

Çok isterdim ama özel nedenlerden dolayı buralardan ayrılamıyorum. Ama koşullara uygun kişiler yukarıdaki linke tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirler..

edit: 11 kasımda sınav yapılmış. Olsun, üniversitemizin reklamı oldu.
finished.

Şırnak Üniversitesi

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver