23 Aralık 2010 Perşembe

Öğretmen Eş Arıyorum


Yok yok.. ben aramıyorum, mahallemizdeki yaşlı teyzelerin sloganı bu.. Oğullarına ya da akraba, eş, dost (v.s.)  yakınlarına öğretmen bayan eş arıyorlar. Allahtan annem onlara uymuyor :)

Ne çok evlenmek isteyen insan varmış. Sanırım artık hayat maddi çıkarlar çerçevesinde dönüyor, o yüzden erkekler de çalışan bayanları tercih ediyorlar. Yani çalışan bayanla evlenmek istenilmesinin tek nedeni 'hayatta bir duruşunun olması' değil, cüzdanının da bir duruşunun olması da önemli.. :D

Hatıra defterimden bir anı;

'Köy okulunda öğrenci sayısı çok az, teker teker evleri geziyoruz. Velileri çocukları okula gönderme konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Girdiğim 3 evden 2 sinde beni gören yaşlı bir teyze 'benim de oğlum x ilçesinde/ilinde memur/doktor/öğretmen vs vs.. bir tanışsanız iyi olur' diyor. Tamam, her çaldığın kapıda -tabiri caizse- koca bulmak kısmetli iş ama adamı amacından saptırır bunlar :D. Sen kalk Antalyadan buralara gel, sonra okulu öğrencilerle dolduracağım dediğin yerde seni de evlendirmeye çalışsınlar.. Üstelik 16-17 yaşında çocukların evlendirildiği bir yerde.. 

Durumla ne kadar dalga geçsemde aslında haller içler acısı, burada sanki farklı bir dünya var, kendimi 'geçmişe dönmüş bir birey gibi hissediyorum! ' 10.02.2009

Sevgili yaşlı teyzeler, Cüzdanımın duruşu iyi ama evlenmek gibi bir düşüncem henüz yok. Selam eder, saygıyla hepinize buradan da bildiririm. Düşün artık yakamdan huleynnnn (yazar burada öğretmen kalıbının dışına çıkarak argoya geçiş yapıyor) :D  ^_^


Bir de şurada akla zarar bir ilan var, gerçek midir bilinmez ama beni çok güldürdü;

35-45 YAŞ ARALIĞINDA SAMSUNDA İKAMET EDEN, BEKAR, DUL, BOŞANMIŞ AMA ÇOCUĞU OLMAYAN, BOYU 170 DEN YUKARI OLAN, FİZİKSEL ENGELİ BULUNMAYAN, ÖĞRETMEN BİR BEY İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM.Evlilik programlarının bu kadar ilgi gördüğü bir ülkede buna da şaşırmamak gerek değil mi?

Arasıra takip ettiğim sitelerden biri olan memurlar.net de de eş arayan askeri görevlilerin, doktorların ve öğretmenlerin olduğunu görünce çok şaşırıyorum. Acaba ben mi evliliği hayat mebat meselesi olarak görmeyip gülüp geçiyorum, yoksa insanlar mı çok abartıyor?

Yani evlilik çok önemli birşey mi? Aile kurmak tabii ki güzel birşey ama herşey zamanında ve imkanların düzenli olduğu biçimlerde gerçekleşmeli. Evlenmek, çocuk dünyaya getirmek bana göre dünyanın ennn zor meziyeti.. Sizce?öğretmen eş arıyorum, öğretmen eş arayanlar

5 yorum:

capriceline dedi ki...

merhaba meslektaşım...bu bahsettiğin durumu ben de biliyorum bizzat maruz kaldım çünkü az kapımı aşındırmadılar:D

bloguma beklerim ben de...

Swotpisces dedi ki...

evlilik doğru zamanda, doğru insanla güzel bence, yazı çok tanıdık geldi, çok aşinayım, bana da gına gelmiştir çoğu zaman, bekarlık güzel, ama evliliğin de kendine göre güzel yanları var sanırım, bilemiyorum henüz. :)

Sinem dedi ki...

Merhabalar;
yazınızı okurken yüzümde kocaman bir gülümseme oldu. Hem Antalyalıyım hem öğretmenim hem de gurbetteyim. Anlayacağınız çok ortak noktamız var :) Ben de benzer "bu öğretmen kızı oğluma-yeğenime alayım" durumunu çok yaşadım tıpkı sizin gibi. Tek farkı ben zaten evliydim ;) O kesimlerde parmakta yüzük olup olmadığına bakmak adet değil herhalde. Yaşadıklarım arasında en komiği 5 aylık hamileyken bir bayan beni abisine bakmaya gelmişti okula. Yeni öğretmen gelmiş diye duymuş :) Ee ben hamileyim dedim. "Ben onu göbek sandıydım örtmen hanım" dedi. Gülme krizimden sonra olay kapandı. Yok valla bunun sonu yok. Herkes öğretmen eş arıyor. Bulabilene aşkolsun :)

Adsız dedi ki...

Maybe I`ll be Captain Obvious, but... it's only few days to New Year last, so let's be happy!
Hohoho!)
[url=http://nkfdsjhfhs.com].[/url]

Neşetuana dedi ki...

Swotpisces; Galiba öyle:)

Sinem; Ne kadar güzel bir anıymış.:)

muhasebe programları - indir - ilan ver