20 Aralık 2010 Pazartesi

Muhteşem Yüzyıl (Aşk-ı derün)Show tv ekranlarında 5 ocak tarihinde herkesi ekran başından ayırmayacak bir dizi başlıyor; Muhteşem Yüzyıl (Aşk-ı derün)..

Yapımcılığını Timur Avcı'nın üstlendiği dizide Osmanlı İmparatorluğu'nun 10. padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ı hayatı dizi olarak izleyiciyle buluşacak.

Dizinin oyuncu kadrosunda mükemmel isimler var. Aşk-ı memnu dizisi ile önemli bir çıkış yapan Nebahat Çehre, Binbirgece dizisinden sonra oğlunun doğumu ile uzun soluklu bir dizide rol almayan Usta oyuncu Halit Ergenç, Okan Yalabık..Dizinin en çok merak edilen sorusu 'Hürrem Sultan'ı kimin canlandıracağıydı?' TİMS yapım 8 ay süren araştırmalar sonucunda Alman asıllı Türk oyuncu Meryem Uzerli ile el sıkıştı. Uzerli, padişahların cariyelere nikâh yapmama geleneğini yıkarak, Kanuni Sultan Süleyman’ın nikahlı eşi olmayı başaran “Hürrem” rolü için kamera karşısına geçti.

Meryem Uzerli,  'Hürrem Sultan' karakteri için fiziki olarak, çok başarılı bir tercih olarak görünüyor. Bakalım dizi bölümleri nasıl olacak?


muhteşem yüzyıl dizisi fragmanı


Muhteşem Yüzyıl (Aşk-ı derün), muhteşem yüzyıl dizisi, muhteşem yüzyıl dizisi oyuncuları, muhteşem yüzyıl dizisi ne zaman başlıyor?, muhteşem yüzyıl dizisi fragmanı

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver