29 Aralık 2010 Çarşamba

Loreal Saç BoyasıLoreal, saç boyası konusunda beni korkutan bir marka. Amerikada bir genç kızın loreal saç boyasını kullandıktan sonra cildinde oluşan hasarları gazete, tv ve dergilerde gördükten sonra saç boyalarına daha dikkatli yaklaşmaya başladım.(Bu konuda ayrıntılı bilgi burada)

Koleston markasının bana göre en iyi boya markası olduğunu düşünürdüm ama o da içerisinde bulunan kına taşı maddeleri nedeni ile saçı bir hayli yıpratıyor. Saç rengimi arasıra değiştirdiğimden bahsediyorum. Önce kızıldı, sonra sarıya boyadım, şimdi de siyah.. Bu kadar tezat renklerle rahatça saç rengimi değiştirebilmemim tek nedeni kullandığım 'Organika Saç boyası.' Boyayı saça ısı ile yaklaştırdığı için, saçları diğer boyalara göre daha az yıpratıyor. Burada altını çizmemiz gereken bir konu var. Ne kadar etkisi azaltılsa da kimyasal maddeler ile hazırlanan saç boyaları saçın diplerden dökülmesine neden olur.

Şimdilik loreal saç boyası hakkında iyi düşüncelere sahip değilim. Eğer evde saçınızı kendiniz boyuyorsanız, çok dikkat etmeli, boyanın tavsiye edilen bekleme süresinden daha az saçınızda bekleterek durulamanız gerekiyor. Aksi halde saçınız yanabilir ve diplerden dökülerek, saç uçlarının kırılmasına neden olabilir..

Loreal Saç Boyası, loreal saç boyaları

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver