10 Aralık 2010 Cuma

Kilo Vermenin YollarıYıllarca kilo vermek için uğraşıp her defasında hüsrana uğradıysanız, aşağıdaki haber tam size göre.

Kilo vermenin kolay yollarını uzmanlar araştırmış ve bulmuş, asıl başlangıç az yemek yiyebilmekten geçiyormuş.

İşte 7 adımda daha az yemek yemenin yolu:


1. Mini yemek etkili olacak: İdeal olarak doymanız için yemek yediğiniz her seferde, tabağınızda biraz protein, çok az yağ ile çok az lifli gıda olmalı. Örneğin, atıştırmalık olarak sadece meyve yerseniz doymazsınız ve mutsuz olursunuz. Ancak, biraz yoğurtla birlikte meyve yerseniz kendinizi daha tok hissedersiniz.

2. Kendinizi yiyeceklerden mahrum bırakmayın: Kendinizi aç ya da mahrum kalmış hissetmek istemezsiniz. Kalorileri saymayın, sadece porsiyonlarınızı değerlendirin. Günlük kalori alımınızı 2 bin 500'den 2 bine düşürün. Fakat, bunu yaparken porsiyonlarınızın büyüklüğünü yüzde 20 oranında azaltmaya odaklanın. Birkaç hafta içinde, yeni porsiyon miktarına alışacaksınız ve size normal gelecek.

3. Lezzetli ve güzel yemekler yiyin: Öğünlerinizde lezzetli yemekler yiyin, fakat bunları da daha küçük porsiyonlar şeklinde tüketin. Kremalı soslar ve yumuşak browniler kilo verme hedefinizi engelleyecektir. Sıra dışı yemeklerin yanında sıradan yemeklerden de zevk alın.

4. Kaloriyi yiyecek olarak tüketin, içecek olarak değil: Bir kutu maden sodasında 150 kalori vardır. Günde 3 tane içerseniz fazladan 450 kalori alırsınız. Bu nedenle kalorileri doyurucu yiyeceklerden alın, su veya çay için.

5. Egzersiz mükemmel bir ortaktır: Beslenmenizi düzenli egzersizle birleştirirseniz daha başarılı olursunuz. Azar azar kilo vermeyi düşünün ve kasların yağlardan daha ağır olduğunu unutmayın.

6. Yeme sürenizi uzatın: 2 protein barı sadece 360 kaloridir ve aynı zamanda vitamin, mineral, lif, protein, yağ ve karbonhidrat içeriyor. Ancak, bu gıdaları birkaç saniyede yiyip bitirirsiniz. Gıdaları hızlı tüketince beynin doyum merkezleri mesajı doğru olarak alamaz. Bu nedenle yavaş yavaş yiyin, dikkatli çiğneyin, ağzınıza çok fazla yemek atmayın.

7. Sizi tetikleyen şeyleri keşfedin: Sizi yemek yemeye teşvik eden konuyu bulun. Örneğin, kimi insan televizyonun karşısına geçince atıştırma isteği duyar. Bazıları için ise, stres tetikleyici rol oynar. Stres hormonu kortizol iştahı artırır. Bu nedenle sizi tetikleyen konuları bulup, kendi kendinizi kısıtlayın.

Kilo Vermenin Yolları

3 yorum:

Newbahar dedi ki...

Lezzetli ve güzel yemekler insanın iştahını açar. Doysa bile sırf damak tadına leziz geldiği için yemeye devam eder.

En güzeli ekmek yememek, çok leziz olmayan yemekler pişirmek ve sabah en az bir saat hızlı tempoda yürüyüş:)

Veee ot, çöp, form çayı, yeşil çay ne varsa tüketmek.


Ve saç dökülmesin, kemik erimesi olmasın diye az yağlı peynir ve süt tüketmek.

Ben bu işin sırrını çözdüm. Pasta börekten ve gazlı içeceklerden uzak duruyorum.

Çok kilolu (73) kilo olduğum dönemde 1,5 ayda 13 kilo verdim.

Dilekce.. dedi ki...

Tam da bunları uygulamaya çalıştığım bir dönemdeyim, çok faydalı oldu.. Özetle az az sık sık beslenip, egzersizle desteklemek gerekiyormuş :))

le pinti dedi ki...

maden suyunda kalori yoktur :)

muhasebe programları - indir - ilan ver