18 Aralık 2010 Cumartesi

İlk Cumhurbaşkanımız Kimdir?Bu sorunun yanıtını bilmeyen 1 milyon kişi bulabileceğimden şüphem yok. Ne yazık ki dizi oyuncularının gerçek isimlerini bildiğimiz kadar tarihe yön veren isimleri bilmiyoruz, tanımıyoruz. Bunun en önemli sebebide televizyon ekranlarında dizilere daha çok yer verilmesidir.

Buna rağmen çeşitli haber bültenlerinde 'sokağın nabzı' tutularak, yoldan geçenlere devlet bakanımız, başbakanımız, cumhurbaşkanımız gibi yöneticilerin isimleri sorulduğunda kimse cevap veremiyor.

İlk Cumhurbaşkanımız (Türkiye Cumhuriyeti Devletinin) Mustafa Kemal Atatürk'tür. Öncelikle bunu herkesin bilmesi ve unutmaması gerekiyor.

Devlet Bakanımız; Egemen Bağış.
Başbakanımız; Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanımız ; Abdullah Gül'dür.

İlk Cumhurbaşkanımız Kimdir?, başbakanımız recep tayyip erdoğan, cumhurbaşkanımızın adı nedir?, cumhurbaşkanımızın adı, DEvlet bakanımızın adı nedir?

2 yorum:

Birileri anlatsın dedi ki...

Bende bu konuyu haberlerde izledim ya, yazık çok yazık. Belki ben kpss sınavına gireceğim için anayasa ve bakanları inceledim ama bu güncel konular hakkında da bilgi sahibi değilsen hangi ülkede yaşıyorsun sorusunu getiriyor akıllara...

Unknown dedi ki...

geçenlerde mısır pramidleriyle ilgili bir soru vardı tarih öğretmenin söylediği cevap çok utanç vericiydi....

muhasebe programları - indir - ilan ver