23 Aralık 2010 Perşembe

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme 2011


Çinlilerin 700 yıl önce Pekin'de buduklarını iddia ettikleri çin takvimi tabosuna göre doğacak bebeğin cinsiyeti cenin oluşumundan önce biliniyor olmasından daha önce bahsetmiştim.

Çin takvimi ile gebe kalmada 2 tane esas unsur varmış; birincisi annenin yaşı, ikincisi gebe kaldığı yaş. Çin takvimine göre yaş belirlemenin önemi de buradadır çünkü çin takviminde esas alınan yaş, kişinin çin takvimine göre gerçek yaşıdır.

Çok merak ediyorum; acaba bu takvime uygun olarak 'bebeğimin cinsiyeti doğru' diyebilen kaç anne var?

çin takvimine göre cinsiyet belirleme 2011, çin takvimine göre yaş hesaplama, çin takvimine göre cinsiyet hesaplama

8 yorum:

ERVA HATUN dedi ki...

bu çin takviminde merak ettiğim , hamile kalınan aymı baz alınmalı yoksa SAT mı yani son adet ayı mı baz alınmalı?

♥мұ»p»r«i»n«č»є«ss dedi ki...

benım çok sevdıgım kız arkadasım hamıle onun için baktım kız görünüyor bakalım :) doğru çıktıgını duymuştum eğer kız doğurursa bende bu takvıme göre ilerde bebek yapmayı planlıyorum allahta verırse tabi :) :)

Neşetuana dedi ki...

Erva Hatun; zaten ikisi de birbiri ile ilişkili. Ama çin takvimine göre -bilimsel olarak- son âdet ayı önemliymiş.

M¥PriNcessS; sağlıklı olsun. Amin:)

Adsız dedi ki...

merhaba
ben 32 yaşında kasım ayında doğum yaptım ve kızım oldu, çin takviminde 32 yaşın karşında kasım ayına bakarsanız kız olduğunu görürsünüz. ben bunu ilk duyduğumda ta kendimi bile kontrol ettim annemin beni doğurduğu yaş ve ay da tutuyor..çevremde tanıdıklarımda da tutuyor.
tülay

Adsız dedi ki...

slm ben eylül 1981 doğumlu bayanım benim bir oğlum var ve şimdide bi kız çocuğu istiyoruz allah nasip ederse sizce hangi ay hamile kalmalıyım yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

Neşetuana dedi ki...

Adsız; Allah hayırlısını versin. Çin takvimi eğer doğru ise yukarıdaki tabloda yaşınızın karşısındaki aylara bakabilirsiniz. :)

Adsız dedi ki...

merhaba 29/04/83 doğumluyum 26 martta hamile kaldım takvime göre erkek yanlız dr um kız dedi 28 yaş mart ayı erkek görunuyr yardımcı olabilirmisiniz ??? tşkkrler

Adsız dedi ki...

slm bir oğlum var var şimdi birde kızım olmasını istiyorum 17 ağustos 1981 doğumluyum kızımın olması için hangi aylarda hamile kalmalıyım lütfen ayları bana yazarmısınız bu takvimde doğması gereken aylarmı yoksa hamile kalınması gereken aylarmı anlamadımda şimdiden tşkl

muhasebe programları - indir - ilan ver