24 Aralık 2010 Cuma

Armine 2011 Kış Koleksiyonu


Armine'nin 2010- 2011 kış koleksiyonu dikkatimi çekti. Başörtüsü takmadığım için sık sık takip etmiyorum ama dönem dönem sitelerini kontrol ediyor, yerel defilelerine katılmaya çalışıyorum. Gördüğüm kadarı ile Armine başörtüsünü 'bir inanç' meselesinden çıkararak, modaya uyumlu hale getirmeye çalışmış ve bunu başarmış. Tabii ki bu benim hiç hoşuma gitmiyor.

Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama  (eğer açıksanız) örneğin aşağıda fotoğrafı verilen örnek modele bir bakın, rengarenk başörtüsü dışında sizden bir farkı var mı? Yani dini bir inancı temsil ediyor mu?Aslında firmaların bu yönde eğiliminin olması, toplumun taleplerine bağlı olarak gelişiyor. Başörtüsünün de, islami giyimin de kendine ait bir modası var, ama bu kıyafetler bence islam dinini temsil etmiyor. 

Fotoğrafını eklediğim başörtülerin hepsinden birer tane ben de var. Ben sadece aksesuar amacı ile kullanıyorum, seviyorum da ama böyle rengarenk dikkat çekici şeylerin dini bir inancı sergilemek için kullanılması çok garip görünüyor.

Dürüst oldum, düşüncelerimi paylaştım. :) Tabii ki insanlar seçimlerinde özgürdürler, ne isterlerse onu giyerler.. Ama bunları da düşünmek gerek..

Armine 2011 Kış Koleksiyonu

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver