12 Kasım 2010 Cuma

Türkan Dizisi OyuncularıAyşe Kulin'in 'Tek ve Tek başına Türkan' adlı eserinden esinlenerek senaryosu oluşturulan, kanal d ekranlarında yayınlanan Türkan  dizisinin genç oyuncuları başarı ile rollerini canlandırıyorlar.

Dizinin oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler şöyle;

Türkan (Pınar Öğün): Sorumluluk sahibi, hırslı, çalışkan, hümanist bir genç kız. Sadeliğe önem verir, kavgadan hoşlanmaz. Ancak cesur çıkışlarıyla dikkat çeker. Aşamadığı bir anne kompleksiyle karşı karşıyadır, sıkı bir dini eğitim almıştır.


Ali (Saygın Soysal): Türkan’ın mektup arkadaşı. Romantik, yakışıklı, centilmen bir adam. Demokrat ve hümanist. Siyasal Bilimler öğrencisi. Türkan’ın omzuna yaslanıp ağlayabileceği tek kişi. Türkan’a aşık.

Orhan (Özgürcan Çevik): Türkan’ın ilk eşi. İdealist ve özgüveni gelişmiş bir adam.

Turhan (Damla Sönmez): Türkan’ın kız kardeşi. Doğuştan gelen bir rahatsızlığı olduğu için çevresindekileri kullanır, isteklerine yerine getirtir. Neşeli bir genç kadın. Liseyi zar zor bitirmiş.

Leyla (Nesrin Kazankaya): Türkan’ın annesi. Asıl adı Lilly Reinmann. İsviçreli bir teknisyenin kızı. Yeni gelişmelere ve tıbba meraklı bir kadın. İyi bir eğitim almış. Çocuklarına karşı zaman zaman sert ve disiplinli olabiliyor.

Fasih (Murat Göksu): Türkan’ın babası. Yakışıklı bir adam. Oldukça iyi eğitimli. Müteahhit. Zor bir yaşamı olmuş, savaşta yaralanmış, günlerce ölü silah arkadaşlarıyla siperde kalmış.

Turgut (Ozan Osmanpaşaoğlu): Türkan’ın kardeşi. Çelimsiz ve yaratıcı bir genç.

Nadide (Şenay Aksoy): Türkan’ın babaannesi. Otoriter ve inançlı bir kadın. Bir oğlunu ve kocasını genç yaşta kaybetmiş. Gelini Leyla’yla sürtüşme içinde. Oğluna fazlasıyla düşkün.

Türkan Dizisi Oyuncuları

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver