23 Kasım 2010 Salı

Saçları Gürleştirmek İçinSağlıklı bir insanın saçının günde 50-100 adet dökülmesi normal olarak kabul ediliyor. Özellikle uzun saçlı bayanlarda saç yapısına bağlı olarak, dökülmeler ve saç kırılmaları artabiliyor.

Saçları gürleştirmenin en doğal yolu badem yağı ile bakım yapmaktır. Yalnız, kullandığımız her ürün gibi, doğal olmasına rağmen badem yağı da bazı saçlara iyi gelmemektedir. İlk kullanımda ılık su ile karıştırarak, pamuk yardımı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Saç derinize,  günlük olarak masaj yapmanız kan akımını hızlandıracağı için saçların gürleşmesini de sağlayacaktır.

Saçları gürleştirmenin diğer bir yöntemi de ezilmiş sarımsak kullanmaktır. Kuaförler ince kaşları kalınlaştırmak için sarımsak tavsiyesi yapmaktadırlar. Sarımsak kokusunun ağırlığından dolayı elbette ki kolay kolay tercih edilen bir yöntem değildir.

Piyasada saç gürleştirici adı altında satılan bir çok sprey ve saç bakım yağları da mevcuttur. Bir çoğu kimyasal madde içerdiği için, saçı gürleştirmediği gibi dökülmesini de hızlandırmaktadır.

Tv ya da internet reklamlarında gördüğünüz her ürünü alıp denemeliyim diye düşünmemelisiniz. Bir başkasının memnun olduğu bir ürün sizin cildinize uygun olmayabilir.

Saçları Gürleştirmek İçin,saçları gürleştirmek için ne yapmalı, saçları gürleştirme

1 yorum:

Necmiye dedi ki...

Öğretmenler gününüz kutlu olsun..

muhasebe programları - indir - ilan ver