23 Kasım 2010 Salı

Mutsuzken Ne Yapmalı?


Her insanın hayatında inişli çıkışlı dönemleri olur. Kimi zaman dünyadaki en dertli insan olduğunuzu düşünürsünüz, halbuki sizin derdiniz başka insanların dertlerinin yanında bir hiçtir.. ama yetinmeyi, şükretmeyi bilmezseniz 'başkalarının derdinin sizinkinden çok olması' sizin için hiç bir anlam ifade etmeyebilir.

Hayatta her zaman başka ,insanlarında var olduğunu, dünyanın sadece bizim hayatımızdan ibaret olmadığını ve her ne olursa olsun her işin bir çıkışının olduğunu unutmamalıyız. Ne kaybederseniz edin, zamanla toparlanacaksınızdır, hâlâ nefes alabiliyorsanız siz güçlü bir insanız, karşınıza çıkan bütün sorunları aşabilirsiniz.

Mutsuz, herşeyin üst üste üzerinize geldiği zamanlarda derin bir nefes alın ve 'o anı  da atlatacağınızı hatırlayın. Geçmişte biten herşey gibi o anında biteceğini hatırlayın..

İnsanların % 90 'ı mutsuzken uyumayı tercih ederler. Çünkü uyku insan beynini düşünmekten alıkoyar. Halbuki beyin uyku anında bile günü ve en son yaşadığınız olayları tekrar eder, tıpkı bir bilgisayarın yedekleme alması gibi..

Mutsuz olduğunuz zamanlarda alışveriş, yürüyüş gibi oyalama taktikleri ile bulunduğunuz durumdan bir süreliğine uzaklaşabilirsiniz. Yalnız kalmayı tercih edenlerdenseniz, güneşli ve bol oksijenli doğal bir ortamda uzun bir yürüyüş yapmak size iyi gelecektir..

Mutsuzken Ne Yapmalı?

3 yorum:

Swotpisces dedi ki...

Alışveriş iyi bir metod, gerçi bazen israfa neden olabiliyor. (:

Goddess Artemis dedi ki...

Osho der ki, üzüldüğün zaman hüznü abart ! Öyle ki ölebileceğini düşün, tepin, çığlık çığlığa bağır, ağla ağla, için çekilene kadar ağla. Üzüntüyü en dorukta yaşa... Sonrasında büyük ihtimalle yorgunluktan uyuyacaksın ve uyandığında içinde hüznün tortusu bile kalmayacak, çünkü yaşadın, abarttın, en yoğun şekliyle onu hissettin ve bitti.......

Adsız dedi ki...

3 gündür ağlıyorum 3 gündür mutsuzum ya buna mutsuz olmak değilde yerle bir olmak denir kendimi öldürmeyi bile düşündüm o kadar canım yanıyor ki çok değer verdiğim dostların bir tanesi bile yanımda yok

muhasebe programları - indir - ilan ver