22 Kasım 2010 Pazartesi

Erkekler İçin Külotlu ÇorapBayram tatilini İskoçyada geçiren bir doktor arkadaşımız, bütün erkek arkadaşlarına birer adet külotlu çorap almış. İlk başlarda gülmemek için kendimizi zorlayıp, domates misali kızarsakta sonradan sonraya aklımıza 'erkekler neden külotlu çorap giymesin?' fikrini yerleştirmeye başladı.

Amerikada da görmüştüm. Kısa pantolonla beraber desenli ten çorap giyen, bunu moda olarak taşıyan erkekler vardı. Açıkçası o kadarı gözüme pek hoş görünmüyor ama soğuk ve çok kar yağan bölgelerde yaşayanlar için üretiminin yapılması gerekiyor. Pantolon altına kalın yünden külotlu çoraplar giyilebilir.

Durumun komik görünmesinin asıl sebebi, aslında şu; bir şeye alışkanlık tekdüze devam ettiğinde, onu başkalarında görmek bize tuhaf geliyor. Yani 'külotlu çorap bayanlar giyer, erkek adama yakışmaz' gibi yorumlar mevcut, ataerkil bir toplum olduğumuz için yargılayabiliyoruz.


Ne dersiniz; siz eşinizin, oğlunuzun, babanızın ya da erkek arkadaşlarınızın külotlu çorap giymesiniz ister myidiniz? Yoksa moda amacı olmasın ama soğuktan korunmak için giysin der misiniz?
Erkekler İçin Külotlu Çorap, Erkekler Külotlu Çorap Giysin mi?, Erkekler Külotlu Çorap

10 yorum:

aksilaz dedi ki...

Şaka gibi :)

Büşra Bayram dedi ki...

bence giymesinler :)

Mehmet dedi ki...

Bu konu 5-6 senedir internette tartışılıyor 4 sene önce bende denedim memnun kaldım amerikadan getirttim giyiyorum akrabalarım ve arkadaşlarımda benden görüp giymeye başladı önümüzdeki yıl penti de erkekler için külotluçorap üretimine başlıyor Bu erkek için üretilen çoraplar sadece aksesuar değil bacaklara kas desteği ve kan dolaşımı rahatlığı sağlıyor bacak ağrıları yorgunluk ve muhtemel varis oluşumuna engel oluyorlar keşke daha önce giymeye başlasaydım sayın site sahibi yazı ve olumlu düşünceleriniz için teşekkür ederim

çiğdem dedi ki...

nasıl yani erkek kilotlu çorapmı giyermiş yha :)))

Adsız dedi ki...

Merhaba,
Varis sorunu her ne kadar bayanlarda daha sık görülsede erkeklerin %20'sinde de bu sorun görülmektedir.Bacaklarında varis olan insanlar çoğunlukla çeşitli basınç değerlerine sahip varis çorapları giyerler.Bende olduğu gibi ailemin diğer üyelerinde de(çoğunlukla kalıtsal) varis var.Varislerden dolayı ağır ameliyatlar geçirdik.Uzun yıllardır dizaltı ve külotlu varis çorapları giyiyorum.Bunu ancak yaşayanlar bilir.Bu çoraplar bacak ağrılarınızın neredeyse tamamını gideriyor.Sabah yataktan kalkmadan giyiyorsunuz ve gün boyu hiç çıkartmadan giymeye devam ediyorsunuz.Önemli olan doktora muayene(doppler) olduktan sonra doğru basınç değerine sahip çorabı giymeniz.Ben 185 cm boyda ve 84 kg ağırlıktayım.Bu ölçülere uygun külotlu çorabı ülkemizde bulmanız çok zor.Bu nedenle yurtdışından getirtmek zorunda kalıyorum.Yurt dışında medikal olanların dışında soğuktan koruyan opak erkekler için özel hazırlanmış külotlu çoraplar yıllardır erkekler tarafından giyiliyor.15-20 den kalınlıktan ,100-120 den opak olanlara kadar mevcut.Eğer mantyhosetr.blogspot.com yada Facebooktan Mantyhose Manty olarak arama yaparsanız hazırladığım sayfalardan erkekler için tasarlanmış külotlu çoraplar hakkında bilgi alabilirsiniz.Ben bir erkek olarak eşime dahi çok daha kaliteli olan bu çoraplardan getirtiyorum.Bu alanda erkek külotlu çorapları üreten firmalardan bazılarının isimleri;GERBE,LEVEE,COMFILON,TIM LEGWEAR,COLLANTO,SIGVARIS,SOLIDEA GİBİ.Eğer araştırırsanız çorapların içerdiği lycra oranına göre fiyatların arttığını ve bu fiyatların 200 TL'YE kadar çıktığını görürsünüz.Şuan Türkiyede %35 gibi çok yüksek lycra oranına sahip külotlu çorap olmadığını göreceksiniz.Saygılarımla.

Adsız dedi ki...

Site sahibinede bu konuya değindiği için çok teşekkür ederim.

Mantyhose Manty

Adsız dedi ki...

beni adım cenk 25 yaşında bir erkeğim ve sadece külotluçorap giyerim hatta normal çorabım hiç yok

gülden dedi ki...

nasıl yani erkekler külotlu çorap giyermiymiş ya şakamı bu kameralar nerede? :)

mert dedi ki...

@çiğdem ve @gülden evet erkeklerde külotlu çorap giyiyor neden şaşırdınız sizler herşeyi giydiniz biz şaşırmadık hala şaşırmıyoruz sokaklardaki kadınların çoğu erkekten farksız giyiniyor
@hayal meyal sizde kısa çorap giymeyin hadi varmısınız

Akın dedi ki...

Maalesef kadınlarımızın çoğu herşeyde eşitlik isterler ama sadece kendilerine. Erkeklere oldumu hemen karşı çıkarlar. Kusura bakmayın ama bu kafayla daha çok beklersiniz.

muhasebe programları - indir - ilan ver