10 Kasım 2010 Çarşamba

El Falı Nasıl Bakılır?Kalabalık bir restorantta öğle yemeğimi yedikten sonra, kahvemi yudumlarken, restorantın bahçesine çıkıp balık tutanları izlemeye başladım. Bir süre sonra, yanıma 4o lı yaşların başında bir bayan yaklaştı, yüzü çingenelere benziyor, aynı zamanda insanı ürkütüyordu. Gözlerinde garip, büyüleyici bir hava vardı. Yüzüme uzun süre baktıktan sonra, avucumu açıp,  spontane falcı yalanlarını sıralamaya başladı, ben de masal dinler gibi onu dinliyor aslında söylediklerinin çoğunu duymadığım-önemsemediğim  gibi kadının bütün yüz hatlarını inceliyor, aynı zamanda 'sus' diyemiyordum.

Spontane yalanlar dedim ya, söyledikleri özellikler tamamiyle beni tarif ediyordu, bana kalırsa o bir falcı değil iyi bir gözlemci ve karakter analistçisiydi.

-İnsan çizgilerini gösterdiği eli ile vijdanını ve kalbinin derinliklerini sergiler, dedi.
.....


El falının amacı geleceği çözümlemek değil, karakter analizi yapmaktır. El falı numaralandırılmasına göre aşağıdaki şekilde bakılmaktadır.

1-Hayat Çizgisi

2-Akıl Çizgisi
3-Kalp Çizgisi
4-Venüs Kemeri
5-Güneş Çizgisi
6-Mars Çizgisi
7-Kader Çizgisi


El falına başlamadan önce, öncelikle elin bütün olarak incelenmesi gerekir.


El falını öğrenmek isteyenler, ilk olarak elin şekli hakkında bilgi edinmelidirler.
İnsanlarının çok içe yarayan en önemli uzvu hiç şüphesiz ki elleridir
Eller birçok şeyi simgeler; din adamlarının elleri dinsel bağlılık, büyüklerin ellen saygı, hanımlarınki ise nezaket ve sevgi belirtisi olarak öpülür...
Evlenmek üzere olanlar, sevgilisinin elini tutarak duygularını anlatır.
Tanrıya dua ederken de ellerimizi gökyüzüne doğru açarız. Böylece Tanrıya karşı aciz ve zayii olduğumuzu, Ona her zaman ve her şartta ihtiyacımızı, gereksinmemizi ifade ederiz.

EVLİLİK ÇİZGİLERİ:


Birleşme veya sevgi çizgileri olarak da tanınan evlilik çizgileri çarpmanın üzerinde, küçük parmağın altında, elin dış kısmında uzanırlar. Ve derin, net çizgiler evliliği; gölgeli çizgiler onaylanmayan yada evlilikle sonuçlanamayan bir bağı göstermektedir. Ve bu çizgiler dikey çizgiler ile kesişirlerse dikey çizgiler çocukları belirtir. Şayet bir çizgi evlilik çizgisini kesip geçer ise bu, ilişkide bir kopmayı göstermektedir.


El Falı Nasıl Bakılır?, el falı evlilik çizgisi, El falına bak, el falı hayat çizgisi, chiromancy, Palmistry

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver