29 Kasım 2010 Pazartesi

Devlet Bahçeli İle BirgünBizim Devlet, bahçeli, bol çiçekli...

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün İlçemize gelmiş. Ben de akşam üstü, komşu yaşlı ninenin ilaçlarını almak için, nöbetçi eczane aramaya çıkıyorum. 10 dakikada bir polis çevirmesi. 15 dakika sonra jandarma bölgesinde jandarma çevirmesi, kimlik kontrolü..

Zannerdersiniz ki Obama buraya gelmiş.. Yarım saatte trafikten çıkamadım. Şeytan dedi, in arabadan geç öne jandarmalara de ki; 'arabamda yığılı dinamit var, üzerimdede bomba..  az sonra telefonum çalacak ve hepimiz havaya uçacağız' de.. Ne senaryo ama dimi.. Bir anda herkes kaybolurdu oradan, ben de rahatlıkla 5 dakikada gidip geleceğim yolu, 2 saatte çileye dönüştürmekten kurtulurdum..

Bu düşünceler içinde gidip gelirken, herkesin kimliğine bakan görevliler neyse ki benden kimlik istemediler, zaten üzerimdeki kıyafetlere baksanız, beni gizli polis yada dedektif falan zannersiniz, o derece şüpheli giyinmişim, yani terörist falan olsam rahatlıkla orayı geçmiştim. Zaten bu tür incelemeler tamamen formalite bence. Yaptık oldu misali..
........
Tanrımmmm....(ben demiyorum arkamdan kornaya basan alman turistin çığlığı)

Ve Ajdar Çikita Muz Çalar...


                        

O da ne.. ve sahalarda Devlet Bahçeli'nin sesi duyulur. Evet, evet .. tvdeki gibi yine haykırarak bağırıyor..
Hay aksi.. benim sosyalist, külüstür arabamın teyibi yine bozuk, bir kaç sert yumruktan sonra tek bir radyo açılıyor, onda da 'ajdar- çikita muz' çalıyor. Olsun.. karabahtım körtalihim.. Hiç değilse ajdar'dan 'nane nane ' çalmıyor, polyanna olmalıyım.. 'İnsan nelerden kaçsa onun sesini duyuyor, İstemediğin burnunda biter falan filan' diyor ve açılan trafiğe şükredip, ajdar ve çikita muz eşliğinde yoluma devam ediyorum.

Geriye baktığımda, yarısı yalaka, bir yığın kalabalık görüyorum. Takım elbiseye sığmayan, ceketinin ön düğmeleri neredeyse kilodan patlayacak olan göbekli adamlar, kuaförden yeni çıkmış saçlarla mitingte fing atan bayanlar..

Devletin bahçelerinde hayal kurmak güzeldir..

Acaba ben de mitinge fırlasam birden Bahçeliye mikrofon uzatıp 'sizinle blogum için bir reportaj yapmak istiyorum, ama ben ropörtaj yazmayı bile bilmiyorum idare etseniz olur mu?' desem ne olur diye düşünüyorum.. Sonra 'yok yok sen iyice delirdin' diyorum kendime.

Pöff bana göre olmayan ortamlar.. Arabayı sağa çek, nöbetçi eczaneyi bulduk..

Aman yazıyı 'baba' okumasın, Devletin bahçelilerini çok sever..

Devlet Bahçeli, Devlet Bahçeli İle Birgün, Ajdar Çikita Muz

1 yorum:

aksilaz dedi ki...

"Zannerdersiniz ki Obama buraya gelmiş.. "

muhasebe programları - indir - ilan ver