4 Kasım 2010 Perşembe

Bir İstanbul Masalı ZekeriyaAtv ekranlarının sabah kuşağında tekrar yayınlanmaya başlayan Bir İstanbul Masalı dizisinin eski bölümlerinde zekeriya gay bir karakteri canlandırıyordu ve dizinin bir bölümünde zekeriya en yakın arkadaşı selim'e gey olduğunu açıklıyordu, yeniden yayınlanmaya başlayan dizinin bu sahnesi kanal tarafından sansürlendi.

Basın Açıklaması; Dizide ‘Zekeriya’ adında bir eşcinsel karakter yer alıyor. 12 Ekim 2010 tarihindeki tekrar bölümde, baş karakter Selim’in (Mehmet Aslantuğ), Zekeriya’nın (Emre Karayel) cinsel kimliği hakkındaki gerçeği öğrenmesi ve sonrasında gelişen olaylar tamamen kesildi. Bu nedenle devambölümünde bir istifa mektubu bırakıp ortadan kaybolan Zekeriya’nın bu davranışının nedeni anlaşılmaz hale geldi.

HABERTÜRK, konu ile ilgili olarak atv yetkililerine ulaşıp bilgi almak istedi. Ancak kanaldan hiçbir yetkili açıklamada bulunmadı.


O değil de Bir İstanbul Masalı dizisi yıllar sonra tekrar yayınlanmaya başlanmasıyla yine reyting rekorları kırmaya başladı, yapımcılar bunu değerlendirerek, diziye yıllar önce Selim ve Esma'nın tekrar birleşme sahnesinden başlayarak bir ilke imza atabilirler!

Bir İstanbul Masalı Zekeriya

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver