15 Ekim 2010 Cuma

Yonca Turşu - Yonca Gıda


Evde yaptığım acur turşularından , küçük kavanozlara koyarak, okuldan bir kaç arkadaşıma da götürmüştüm. Götürdüğüm gün turşularını bitirmişler. Yine isteyeceklermiş ama utanmışlar. :) Geçen hafta ellerinde hazır turşu bidonlarıyla geldiler. Yonca markasının hazır turşularından almışlar. 

Turşu da ev turşundan hiç bir zaman vazgeçmem ama yonca'nın turşuları da çok lezzetliymiş.

Tabii gelen turşuları biraz terbiyeden geçirdim, maydanoz, acı biber, sarımsak takviyesi biraz da ev yapımı üzüm sirkesi ekledikten 1 hafta sonra yani bugün kısır ile beraber gelen misafirlere servis ettim. Sonra da zaten onların aldığı turşuları 3 kiloluk bidonlara koyarak, giderken ellerine tutuşturdum.

Eğer hazır turşuları beğenmiyorsanız, turşu yapacak zamanınız da yoksa Yonca'nın hazır turşularını alıp biraz değişiklik yaparak, damak tadınıza uygun bir hale getirebilirsiniz.  

Turşu yaparken ya da hazır turşuya terbiye verirken php seviyeleri düşük olan hazır suları tercih ederseniz, turşunuz daha lezzetli olacaktır.

Bu arada ben daha önce Yonca markasını hiç duymamıştım, ürünlerini de hiç kullanmadım. Salça, yağ, ketçap, mayonez gibi ürünlerinin de güzel olduğu söyleniyor. Deneyen, yorumlayan bilen var mı?


Yonca Turşu, Yonca Gıda

4 yorum:

komançi dedi ki...

dün bende denedim lezzetli gerçekten. bu arada geçenlerde yonca yemek blogçularını biraraya getirdi sanırım . bazı bloglarda gördüm bu buluşmayı.

Mine Aydoğmuş/EŞREFOĞLU RUMİ İMAM HATİP ORTAOKULU dedi ki...

Ben de bir tek turşusunu denedim ve şimdiye kadar en beğendiğim hazır turşu bu markanın oldu.:)

Neşetuana dedi ki...

komançi; galiba ben biraz geç keşfettim. :)

Minder; Demek ki herkesin beğenisini kazanmış..

havva dedi ki...

eşim yonca gıda sanayinde çalışıyor bende normalde hazır turşu yemem evlendikten sonra yemeye başladım diğer ürünleride çok güzel mayonez,ketçap,yağ...ürün çeşitleri çok herkese tavsiye ederim güvenle tüketilebilecek ürünler eşim ve ben ikimizde gıda teknikeriyiz birebir üretimin içindeyiz her zaman.

muhasebe programları - indir - ilan ver