16 Ekim 2010 Cumartesi

Şemsiye Nasıl Yapılır?
Antalya'da bile havalar soğumaya başladığına göre kış geldi diyebiliriz. Bugün burada sağnak yağış var, hava çok değil ama. Geceleri ayaz oluyor.

Yaz'ın şezlonga ihtiyacım vardı şimdi de şemsiyeye ihtiyacım var. Yağmur yağmaya başlayınca bütün Avmler ve kırtasiyelerin önünde şemsiye satılıyorlar. Tabii yağmur yağdığı için mecburen ihtiyacınız oluyor, bu durum şemsiye fiyatlarını da etkiliyor.10 tl lik şemşiyeyi 20 tl ye satılıyorlar. Dün gittim kara böcük siyahı bir şemsiye aldım. Aslında ben rengarenk bir şemsiye  almak istiyordum bulamadım.

Araştırdım, şemsiye yapımını buldum. Dedem çok güzel şemsiye yapardı, 5-6 yıl yırtılmadan kullanırdık yaptığı şemsiyeleri..

Videoda şemsiye yapımı anlatılıyor. Hani şöyle biraz vakit ve aletlerini bulabilsem kendime güzel bir şemsiye yapacağım. Hadi sıvayalım kolları ve başlayalım;

                       


Şemsiye Nasıl Yapılır?

1 yorum:

Newbahar dedi ki...

Yağmurur seviyorum... Şemsiye kullanmayı sevmem ama şemsiyelerin desenlerine bakmayı, renklerinde kaybolmayı severim.

Küçükken evimizin camından bakarak yağmurlu günlerde okul çıkışında elinde şamsiyeleri olan öğretmenlerin hangisinin şemsiyesinin daha güzel olduüu konusunda yorum yapardık kardeşimle:)

muhasebe programları - indir - ilan ver