15 Ekim 2010 Cuma

Sagopa Kajmer Namaz Kılıyor Mu?

                     

Namaz kılmak, islamın 5 şartından biridir. Bir kulluk borcudur. Elbette ki din, kişilerin kendi özgürlüğüne dahil bir kavramdır. Ancak aynı gruplar içerisinde farklı dinlere mensup insanların sorunsuz yaşaması mümkün değildir, ortam ne kadar hoşgörülü olursa olsun ayrılık noktaları mutaka olacaktır.

TV Net'te Mustafa Özkaya'ya konuk olan Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) ve Kolera (Esen Güler), Fazıl Say'ı ve puta tapanları eleştiri yağmuruna tuttular.


Kısa videodan anladığımız kadarı ile Sago ve eşi bir şeylere çok içerlemiş, aslında söylediklerinde çok haklılar.. Ülkemizde ciddi anlamda bir beyin göçü var, beyin göçü ekonomiyi ve dini çok etkiliyor. Bunun dışında halkın kendine örnek olarak aldığı ünlü şahsiyetlerinde hayatları örnek teşkil etmediği gibi kültürel bir yozlaşma içerisindeyiz, ünlülerin çoğunda olan batıyı taklit etme huyu içimize kadar girdi..
Sago heyecanlı bir şekilde dinin emirlerine uyulması gerektiğini anlatıyor. Anlatım tarzı hoş değil tabii, isyankâr ve sinirli yaklaşıyor ama kötü niyetli değil,  bu kadar isyankâr olarak yaklaşmasının sebebi; dinin emirlerini sonradan yerine getirmeye başlamış olması.. Belirttiği gibi 20 seneden sonra namaz kılmaya başlamış olmasuyla ne kadar çok zaman kaybı olduğunu belirtiyor.

Video, gençler arasında izlenme ve paylaşılma rekorları kırıyor. Belki de Sagopa Kajmer 'namaz kılmayı' unutan gençliği derin bir uykudan nirkaç kelime ile uyandırdı, bilemeyiz.. Ama doğru olan bir şey var ki diğer sanatçılarda batıyı taklit ederek, insanları onların kültürlerine özendirici şeyler yapmak yerine bir kaç kelimelerinde din'den bahsetseler topluma unutulmaya yüz tutmuş değerlerini öğretseler her şey daha düzgün olabilirdi..Değil mi?

Sagopa Kajmer Namaz Kılıyor Mu?, Sagopa Kajmer, Sagopa Kajmer Dini Sözleri, Sagopa Kajmer Dini İnancı, Sagopa Kajmer Namaz

2 yorum:

Dilekce.. dedi ki...

Evet, kesinlikle katılıyorum, Sagopa benim yıllardır yakından takip ettiğim ve dinlediğim bir isim, söylediklerinde yapmacıklık değil samimiyet var bence. Sizin de dediğiniz gibi O ve O'nun gibi birileri çıkıp bu yokolmuşlağa sürüklenen gençliğimizi bir nebze de olsa doğru şeylere yönlendirmeli.. Belki bi nebze fayda olur gaflet uykusundan uyanmamıza..

Adsız dedi ki...

tebrik ediyorum sizlerin çıkıp dinimizi gençlere öğretmeniz çok mühim. bilgi çağı dediğimiz bu çağda cahiliye dönemi yaşanmakta . artık bilgisizliğe son verelim.

muhasebe programları - indir - ilan ver