27 Ekim 2010 Çarşamba

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Kitabı


Kanal D'de Salı akşamlarının vazgeçilmez dizisi olarak izlenen, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin senaryo yazarı Coşkun Irmak.. Dizi senaryosu her hangi bir kitaptan alıntı değil..

Dizi,  atmışlı yıllardan günümüze kadar uzanan bir aile dramını konu alıyor.

Dizi sonunda,  muhtemelen küçük osman karşımıza kocaman bir adam olarak çıkacaktır. Ve yine muhtemelen sadece hırsdan dolayı 4 çocuklu evli bir adamı, Ali'yi seven Caroline, Ali'yi en zor zamanında bırakıp kaçacaktır..

Dizi bölümlerinde; 'Mete' karakteri,  annesine bağımlılığı ve babasına karşı olan öfkeli, kimi zaman şiddete varan davranışlarıyla dikkat çekiyor. 

Osman; olup bitenleri, şaşkınlıkla çocuk dünyasında anlamaya çalışan, Berrin sürekli anne gibi görünmek zorunda olan, kardeşlerinin dayanağı, Aylin ise diğerlerinden çok farklı olmasına rağmen acı içinde kıvranıyor.. Ali karakteri de sürekli çocuklarına ve eşine şiddet uygulayan bir baba. Bir kadın uğruna çocuklarının bütün geleceğini mahfeden, fedakârlıktan yoksun bir baba..

Dizinin 7. bölümünde Ali'nin çocuklarına uyguladığı şiddete tanık olan Caroline, bir gün o tokadın kendisine döneceğini görmemekte ısrar etmektedir...


Hikâyenin devamını merak edenler, sağ paneldeki 'öyle bir geçer zaman ki kitabbiye' resmine tıklayarak, gelecek bölümlerin tahmini senaryo takibini okuyabilirler.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Kitabı, Öyle Bir Geçer Zaman Ki Kitabının Özeti

1 yorum:

Newbahar dedi ki...

Güzel dizi, oyuncular kaliteli. Roller gerçekçi.

İzlenmeye değer.

muhasebe programları - indir - ilan ver