27 Ekim 2010 Çarşamba

Meyve Buketi Yapımı


Çok ciddi sağlık sorunu olmayan hasta eş-dost ziyaretlerine veya doğum ziyaretlerine giderken,  2-3 gün sonra solacak çiçekler götürmek yerine evde hazırladığım meyve buketlerinden hediye olarak götürüyorum. Böyle bir hediye hem eğlenceli hem lezzetli oluyor. Özellikle yeni doğum yapan arkadaşlarım çok beğeniyorlar. :)

Evde meyve buketi hazırlamak, zor bir iş değil. İhtiyacınız olanlar; birkaç gram karışık meyve, çubuklar ve şeker hamuru..

Şeker hamurundan çeşitli kalıpları kullanarak, yenilebilir saksılar yapabilirsiniz. Meyve buketi yapımında hijyen çok önemlidir. Ellerinize mutlaka eldiven geçirerek meyve çiçeğini hazırlamalısınız.

Buket içerisinde maydanoz, marul, havuç hatta kilosunun 6 tl ye kadar çıktığı sebzelerden domatesi bile kullanabilirsiniz. Yaptığınız buketleri hayal gücünüzle de birleştirirseniz, şahane sanat eserlerine sahip olabilirsiniz.

1 yorum:

Mehtap dedi ki...

Ben bayıldım buna.çok güzel bir fikir.bana gelse ben bile mutlu olurdum.Herkesinde böyle hissedeceğini düşünüyorum.O nedenle kesinlikle denemek lazım.sevgiler.

muhasebe programları - indir - ilan ver