5 Ekim 2010 Salı

Kendini Mutlu Etmenin Yolları


Herkesin hayatında mutsuz, belki de çok umutsuz kaldığı günler olmuştur, nefes almaya devam ettikçe de kaçınılmaz olarak mutsuzluklar da mutluluklar gibi yaşanmaya devam edecektir.

Ölümlere, kayıplara bile sabrederek alışmayı da-ya-na-bil-me-yi başarabilmiş insanlarız. Hayat size hep olumsuz tarafları ile yüzünü göstermiş, tebessüm bile etmemiş olabilir. Ama yaşarken umudunuzu hiç bir zaman yitirmeyin, hiç beklemediğiniz anlarda, hiç beklemediğiniz yerlerden güzel haberler alabilirsiniz.

Ölümle kaybedilenler hariç bu dünyada yaşamaya devam ederken, her şeyin çözülecek bir yolu vardır. Kaybettiğimiz insanların ise ruhu her zaman bizimledir. Kişi, sevdiği ile beraberdir çünkü..Fiziksel olarak yanınızda hissetmek elbette önemlidir, isyan ettiğiniz zamanlar mutlaka olacaktır..Ya da çok güçlü göründüğünüz halde tek başınıza kaldığınızda güçsüz kalabilirsiniz. Yenilmeyin ama düşerken kalkmasını hep bilmeniz gerekiyor. Mutlu olabilmek uğraşı ve çaba gerektirir.

Kendinizi mutlu etmek istiyorsanız, başkalarının istediklerini yapmayı, onların istedikleri 'siz' olmaktan vazgeçin, doğru olan yoldan sapmadan kendi kişiliğiniz ile hareket edin.

Kendini Mutlu Etmenin Yolları

1 yorum:

Ecehan dedi ki...

örtmenimmmmmmm....

muhasebe programları - indir - ilan ver