4 Ekim 2010 Pazartesi

Erkek İlgilenmiyorsaBaşlık, bayanlar arasında en çok merak edilen konulardan biriymiş. 'Erkek ilgilenmiyorsa? Niye ilgilenmez?'

İkili ilişkilerde, taraflardan birisi diğerine karşı ilgisiz ise, karşısındakine yeterince değer vermiyordur, önemsiz görüyordur. Çünkü, bizim için önemli olanlarla ilgilenmek; yemek yemek, su içmek gibi yaşamsal faaliyetlerimiz arasında yer alır.

Eğer, hasbelkader bu yazıyı okuyorsanız, 'erkek ilgilenmiyorsa' diye hiç bir yerde aratmayın, eğer evli değilseniz, o kişiden hemen uzaklaşın. Durupda; insanları değiştireyim diye uğraşırsanız, her geçen gün daha çok yıpranırsınız.

Ama evliyseniz, işte o zaman size öncelikle 'kolay gelsin' demek isterim. Bir de çocuklarınız varsa, 'mutsuzsanız ayrılın, birbirinizi yıpratmanız daha kötü' gibi cümleler kurarak, size yalanlar sayamam, eğer dünyaya çocuk getirdiyseniz, önceden geleceğinizi planlamanız gerekiyor, çünkü hayat sadece sizin değil, artık attığınız her adımda, onların geleceklerini de şekillendiriyorsunuz. Planlamadan işin içine girdiyseniz, başınıza her gelen olaya sabırla yaklaşıp, mücadele etmelisiniz.

Nedir? Eşiniz sizinle ilgilenmiyordur. Bir şeye kızınca, köşenize çekilmeyin. Olayın nedenlerini araştırmaya başlayın. 'Neden böyle? Niçin böyle yapıyor?' sorularını araştırın, öğrenin. Bulduğunuz nedenlere göre, bir özeleştri yapın. Acaba sizin hiç hatanız yok muydu?

Nefes aldığımız hiç bir anı, sinire kurban etmemiz gerekiyor. Öfke ile kalkan zarar ile oturur.

(Sosyal hayatta, artık bayanların da aktif olarak çalışmaya başlaması ile beraber evli çiftler ev işlerinde de ortaklaşa çalışmaya başladı. Bayanların sadece ev temizleyen, yemek yapan konumdan çıkıp 'evin geçimini sağlayan' bir birey durumuna gelmesi de güzel tabii ki.)

Son olarak, karşınızdaki insanların, hep ilk tanıştığınız günkü gibi sizinle ilgilenmesini beklerseniz, hayal  kırıklığı yaşayabilirsiniz. İnsanları tanıdıkça, onlar ile ilgili meraklarımız biter ve kimi zaman sevdiklerimizi oldukları gibi kabul etmeye başlarız. Bu yüzden belki de bazen farkında olmadan, onlara karşı ilgisiz oluruz. Yoğun iş temposu, farklı arayışlar bu durumu tetikleyebilir.

Evli kişiler konu hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirler, ben evlilere 'sorunların nedenini öğrenip, özeleştri yapın' derken, davulun sesi uzaktan kulağa hoş geliyor olabilir, ama ne olursa olsun işin doğrusu bu olmalı diye düşünüyorum. Farklı fikirleri olanlar?

En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir birbirini anlamayan..

Erkek İlgilenmiyorsa

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver