12 Ekim 2010 Salı

Cannibal Holocaust


1980 li yıllarda İtalyan bir yönetmen, Afrikada kızılderili gibi yaşayan kabilelerin insan eti yediklerini görünce bununla ilgili bir film yaptı.

Filmin sahnelerinde onlarca hayvan canlı olarak katledilmiştir, film hakkında daha sonra çıkan söylentilere göre, sahnelerde parçalanan insanlar gerçekten öldürülmüştür, ortaya atılan bu korkunç iddia araştırılarak, filmin yönetmeni ve yapımcı şirketi aklanmıştır. Orjinal versiyonu ingilizce ve ispanyolca dillerinde hazırlanmıştır.

Dünyanın "en kötü şöhretli" filmi ünvanını taşıyan 'Cannibal Holocaust' 50'nin üzerinde ülkede yasaklanarak bu alanda bir rekora imza atmıştır. Çok tartışma yaratmış bir film olan "Cannibal Holocaust" İstismar Sinemasının  en tipik örneklerindendir.

Filme bazı sahnelerine ait,  korkunç fotoğraflar var, midenizi bulandırmamak için onları paylaşmadım. Yine de konu hakkında bilgi sahibi olmakta fayda görüyorum.

Günümüzde de Çin ve Hindistan gibi Uzakdoğu ülkelerinde  yamyamlığı devam ettirenler var. Bugün Afikada hâlâ ölmüş hayvanların etleri yeniliyor. Oysa ki ilahi dinlerce helal kılınan yiyecekleri bulmak, yetiştirmek zor değil. Allah akıl versin diyelim..

Fil Leşi Yiyen Aç İnsanlar

Cannibal Holocaust

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver