9 Ekim 2010 Cumartesi

Avon 'KOYDUM'Dün akşamdan beri Facebook durumlarında bayanlar, 'mutfağa koyarım, yere koyarım, odama koyarım' gibi şeyler yazıyorlar.. Ben de diyordum ki 'noluyoo ya'. Meğer Avon'un  meme kanseri kampanyasına destekmiş. Tabii erkekler durumdan bihaberler, çünkü facebook durum güncellemesine yazılan 'koydum' lu cümleler, bayanlar arasında bir sır. O sırrı burada açıklıyorum;

Yaklaşık bir yıl önce, Facebook'ta binlerce kadın o anda ne renk sütyen giydiklerini durumlarında (status) yazacak şekilde bir oyun oynadı. Amaç Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ayını tanıtmaktı.


Bu muazzam bir başarı elde etti ve bizim o renklerle ne anlattığımızı merak eden günlerce haber yapan günlerce erkekler vardı. Bu yılki oyun ve el çantası/cüzdan ile ilgili; eve girdiğimiz an çantamızı nereye koyduğumuz.

Örneğin "Ben kanepeye koyarım", "mutfak tezgahına", "konsola" olabilir. Sadece durumuznuza çantanızı nereye koyduğunuzu yazın, başka bir açıklama veya ek yapmayın.Bu mektubu kesip kendi kız arkadaşlarınıza gönderin.

Sutyen oyunu haber olmuştu, biz kadınlar gerçekten ne kadar güçlü olduğumuzu görelim hem de eğlenelim!

UNUTMAYIN - BU MESAJI BİR CEVAP OLARAK ÇANTANIZI NEREYE KOYDUĞUNUZU YAZMAYIN!
PROFİLİNİZDE DURUMUNUZU BELİRTİR SATIRA YAZIN.
SONRA DA NELER OLACAK SEYREDELİM.
SADECE BİZLER ARASINDA SIR :))
BİLDİĞİNİZ HER KIZ ARKADAŞINIZA İLETİN !"ben çantamı..." diye başlayan cümleler kurmayın. çanta kelimesini kullanmadan yazınız.

Avon 'KOYDUM', Facebookta Yazılan 'koydum' un Anlamı

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Meme kanserine dikkat çekme amacıyla başlatılan statüs'e sütyen rengini yazma modası bu sene Graig Mccollins adlı şahıs tarafından Facebook kullancılarının ne kadar aptal oldugunu ispatlamak amacıyla farklı bir şekilde başlatıldı. daha çok türkiyede yankı bulan kadınlar arasındaki statüs'e çanta yerini yazma akımı insanların böle şeylere nasıl sazan gibi atladığının kanıtldı. Graig Mccollins'in daha önce Facebook'u iki kez hacklemeye çalıştıgı ortaya çıktı. Kendisi büyük olasılıkla monitöründen dünyaya bakıp gülüyordur.

muhasebe programları - indir - ilan ver