16 Eylül 2010 Perşembe

Erkek Seçtiği Kadınla Değerini Belirler


Cümle, tam bir münazara konusudur. Toplumda gittikçe yaygınlaşan 'sınıf farklılığını' düşündüğümüz zaman erkek yada kadın kendi maddi imkanlarına uygun, sosyal çevresine uygun eşleri tercih etmektedir. Davul bile dengi dengine.. deyimini ve ardından gelen 'çalar' sözcüğünü kattığımızda oluşan atasözünü, cümleye dahil ettiğimizde durum daha iyi anlaşılacaktır. Biliyorum ortaya karışık bir konu ve cümle oldu, akıllar daha çok karıştı.

Velhasılkelam,  kadın ve erkek seçtikleri eş ve dostlarla kendi kalitelerini gösterirler. Tabii zaman zaman yanınızda, size hiç uygun olmayan insanlar da bulunabilir. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız, muhtemelen o sizin suçunuzdur. Bir insanı tanımak için çok uzun zamana ihtiyacınız yoktur, hiç hayat deneyimine sahip olmasanız bile normal bir insanı kısa bir yolculukta bile tanıyabilirsiniz..Her gruptan arkadaş edinebilirsiniz, yalnız arkadaş olmanız onlar gibi olmanız gerekiyor demek değildir. Uzaktan bir 'merhaba', arada bir hal hatır sorma yeterlidir.. Hatta bence ona bile gerek yoktur..

Başlık konusuna dönecek olursak, yanınızda olmasını tercih ettiğiniz insanlar, sizin karakterinizi ve aile tarzınızı yansıtır. Sizin gibi olmayan insanları yanınızda çok uzun süre tutamazsınız..Seçimlerimiz, hayatımızı belirler.

Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver