22 Eylül 2010 Çarşamba

Bu Site Bilgisayarınıza Zarar Verebilir Uyarısını Kaldırma - Bu Site Bilgisayarınıza Zarar VerebilirBazı siteler içerilerinde bulundurdukları zararlı yazılımlardan dolayı arama motorlarında kara listeye alınırlar.

Çoğunlukla Arama motorlarından Google, antivirüsçü koruma görevine soyunduğu için sitelerde bu uyarıyı verebilir. Eğer herhangi bir kelime aratırken, arama motoru listelerinde sıralanan sitelerin yanında 'Bu Site Bilgisayarınıza Zarar Verebilir '  uyarısını veriyorsa, ve sizin sitesinde bu uyarıyı veren siteler içerisindeyse, acilen bu durumu düzeltmeniz gerekiyor. Çünkü internet kullanıcıları, bilgisyarlarının virüslü yazılımlardan koruma amacı ile  bu uyarıyı veren siteleri tercih etmemektedirler.

İnternet kullanıcılarına not: ' 'Bu Site Bilgisayarınıza Zarar Verebilir ' uyarısı bulunan her site bilgisayarınıza aslında zarar vermez..

Google ın kötü niyetli yazılım hakkında bir duyurusu da var :

Kötü niyetli yazılım, isteğiniz dışında şeyler yapmak için kişisel bilginizi çalmaya veya bilgisayarınızı kullanmaya çalışan bir yazılım türüdür. Kötü niyetli yazılım sayfaları, isteğiniz dışında bilgisayarınıza indirilebilen ve yüklenebilen kötü niyetli yazılım kodlarını içeren web sayfalarıdır. Virüs ve diğer kötü niyetli yazılımları içeren web içerikleri ve bilgisayarınızı nasıl korumanız gerektiğine dair daha fazla bilgiye http://Üye Ol sitesinden ulaşabilirsiniz.Web Yöneticisi Araçları'ndan Kontrol Paneli'ni kontrol ederek sitenizin kötü niyetli yazılımlar (bir tür "zararlı yazılım") barındıran veya bunları dağıtan bir web sitesi olarak tanımlanıp tanımlanmadığını öğrenebilirsiniz. (Not: Bu bilgileri görmek için sitenin size ait olduğunu doğrulamanız gerekir. http://Üye Ol) Ayrıca, etkilenen sitelerin web yöneticilerine aşağıdaki e-posta adresleri aracılığıyla bildirim göndeririz:


abuse@
admin@
administrator@
contact@
info@
postmaster@
support@
webmaster@

Peki bu uyarıdan nasıl kurtulabilirsiniz?

Öncelikle sitenizin hangi nedenden dolayı ”Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir” şeklinde bir uyarı verildiğini bilmeniz gerekiyor. Bunun için Yardımcı kaynak olabilecek site: http://www.siteadvisor.com/sites/google.com Bu site sayesinde sitenizdeki zararlı bütün içerikleri gözlemleyebilirsiniz.


2. aşamada yapacağınız şey, tüm bu zararlı içerik olabilecek türden her türlü uygulamayı sayfanızadan çıkartmanızdır.(Dosya, Pop-up, içerik vb. olabilir.)


Daha sonra ise yapacağınız işlemler ise şöyle;

1- http://www.stopbadware.org/home/reportsearch adlı web sitesine ulaşarak site adresimizi yazıp, searc Clearinghouse butonuna basıyoruz.

2- Daha sonra sayfa yenileniyor ve o bölgenin hemen altında bir yazı çıkıyor. O yazıda bulunan 'Click here' e basıyoruz.

3- Daha sonra karşımıza çıkan forma ad, soyad, mail ve web site adresimizi giriyoruz.ve alttaki ingilizce mesajı bu formundaki acıkmala bölümüne yazıyoruz:


Hello; You have banned our web site for we have detrimental contents. So we are looking like detrimental website for google visitors.And you have state I must reach with you by this forum. We have deleted from website all detrimental contents.


We are expecting you look over the website again and reopen the ban our website on google search enginees.


Cheers!!

(Çeşitli kaynaklardan alıntılanarak, düzenlenmiştir.)

Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver