21 Eylül 2010 Salı

Balığım Nasılmış? :) - Bu Balığın Türünü Bilen Var mı?


Dün bize bir misafir geldi :) Renkli, çok tatlı bir misafir. Konuşmasa da bardak şeklindeki bal kavanozunun içerisindeki suyun içerisinde dönüp durması bana huzur veriyor. Çalışma masamın bir köşesine koydum onu. Ama bu şirin balığın maalesef türünü bilmiyorum. Kardeşim balık satan bir mağazadan almış. Oksijen desteği olmadan yaşayabilen balıklardanmış, gerçi ben buna pek inanamadım, ölür diye çok korkuyorum. Biraz araştırdım soruşturdum. Çeşme suyu içerisine konulursa ölebilirmiş, bu yüzden php derecesi düşük olan bir içme suyu içerisine koydum. Balığın türünü çok merak ediyorum, türünü bilen-gören-duyan var mı? :)

Toz bir yiyeceği var. Günde 8-9 adet içerisine atılıyor ve anında hepsini yiyiyor. Daha öncede bir süre balık beslemiştim. Balıklar yediği yemekleri bile unutuyorlar bu yüzden fazla verilen yiyecekler balığın çatlayarak ölmesine neden olabiliyor.

Ben şimdi bu balığın türünün ne olduğunu bulmalıyım. Acaba nedir? En iyisi balıklar hakkında bilgi sahibi olan birilerine mail atmak. Balığın türünü öğrenince yazarım..

2  dakika sonra gelen edit: internetten baktım da teleskop balığı diye bir tür var, sanki ona benziyor. Sizce? Evet, evet kesinlikle teleskop balığı.

 

5 yorum:

YETENEK-SİZİN dedi ki...

teleskopa benziyor hakikaten ama balıklarla hiç ilgim yok:(

Deli Anne dedi ki...

Siyam dövüşçül (beta balığı) sanırım. tek yaşıyorlar çok dövüşçüloldukları için...ama görüntüleri karakterleri ile tamamen zıt biçimde estetik oluyor.

Neşetuana dedi ki...

Evet, twitterdan da beta balığı olduğunu söylediler. :)

ERVA HATUN dedi ki...

Balığın hayırlı olsun:) Adını tam olarak hatırlayamasam da çok kıskanç bir tür old. biliyorum farklı balık türleriyle aynı akvaryumda yaşayamıyor intihar ediyor diye aklımda kalmış..ben çocukken almıştı babam diğer balıklarla aralarına bi set gibi bişey koymuştuk öldürmesin kendini diye :)

ezgilimelodi dedi ki...

Aklıma balıklarla ilgili anım geldi...
Küçüklüğümde yanlışlıkla balıklarımı öldürmüştüm;haşlayarak...
Isı derecesini içinde u nuttuğumdan böyle bir kaza yaşandı,e ondan sonra da bizim evde akvaryum boş kaldı:)
Çok sevimli bir balık ama türünü ben de bilemeyeceğim...

muhasebe programları - indir - ilan ver