3 Ağustos 2010 Salı

Limewire indirLimeWire dosya paylaşım programlarının arasında en popüler olanıdır. Program Gnutella ağı üzerinden hizmet vermektedir. Limewire açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve tamamen ücretsizdir. Limewire programı ile bir çok kategoride arama yapabilirsiniz bunlardan başlıcaları ses, dosya, video, belge veya MP3 gibi dosyalardır. Bu yazılım Türkiyede kullanılmasının en büyük nedeni kullanıcılara diğer kullanıcılardan MP3 indirme olanağı sunmasıdır. Bu şekilde kullanıcılar hiç bir ücret ödemeden yasal olmayan bir şekilde MP3 indirebiliyor olmaktadırlar.
Limewire programında arama yapabilmek için dosyanın, belgenin veya müzik arıyorsanız parçanın yada albümün adını arama kutucuğuna yazmanız yeterli olacaktır. Arama kutucuğuna istediğiniz değeri girdikten sonra "Search" yani Türkçesi ara düğmesine basmanız ile birlikte Limewire sizlere aramanızla en çok ilişkili olan belgeleri, dosyaları veya ses yada videoları sunacaktır.
Arama bittikten sonra Limewire sizlere dosyanın kalitesini, dosya biçimini ( örnek: jpg,gif), dosya boyutunun ve lisans durumunu vermektedir. Bunlardan sizlere hangisi uyuyorsa o dosyayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz dosyaya 2 kere tıkladığınızda dosya bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır. Dosyanın inme hızı ise tamemen sizin internet bağlantınıza, karşıdaki kişinin internet bağlantısına, o an dosyayı kaç kişinin indirmeye çalıştığı ile paraleldir. İndirmek istediğiniz dosyayı nereye kaydedeceğinizi ayarlar bölümünden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Limewire programının en büyük özelliğiise bir dosyayı indirirken ön izleme yapabilmenize olanak sağlamasıdır. Örnek olarak bir filmin fragmanını indiriyorsunuz yarısı dolmuş ise bu video oynatabilir ve o kısma kadar rahatlıkla izleyebilirsiniz aynı şey ses kayıtlı içinde geçerlidir.
Limewire programını görsel olarak incelediğimizde, programın bizlere birden fazla tema seçeneği sunmuş olması gözlerimize çarpmaktadır. Bu şekilde Limewire kişisel özelleştirmelerede önem verdiğini bizlere göstermiştir.
Limewire Programının En Önemli Özellikleri:
 1. Limewire yazılımı kendi başına ayrı bir yazılımdır yani tümleşik bir yapıya sahiptir bu sayede içinde hiç bir casus programı veya adware dediğimiz reklam ajanı bulundurmadığını taahhüt etmektedir.
 2. Günümüzde birçok bilgisayar kullanıcı güvenlik duvarı (firewall) kullanmaktadır. Birçok ağ paylaşım programı bu güvenlik duvarlarını geçemezken, Limewire ağ paylaşım programı güvenlik duvarından güvenlik duvarına aktarımı sayesinde %65 e yakın güvenlik duvarını aşmaktadır.
 3. UDP Host önbelleği özelliği sayesinde, daha önce bağlandığınız bir kişiye daha sonra çok kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz.
 4. Plug and Play yani yak ve çalıştır özelliği ile UPNP desteğine izin vermektedir, bu sayede daha çok arama sonucu bulunmasına yardımcı olmaktadır.
 5. I phone kullananlar Itunes programını çok iyi bilirler, Limewire programı ITUNES ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir.
 6. Limewire yasal olmayan kullanımı azaltabilmek için Creative Commons ile entegre çalışmaktadır yani lisanslı MP3 ve OGG yada diğer video dosyalarını tanıyabilmektedir.
 7. Limewire programını kullanan kullanıcılar en yeni eklenen dosyalara rahatlıkla bakabilirler.
 8. Proxy desteği ile ağ üzerinden vekil sunucularınada indirme olanağı sağlamaktadır. Fakat proxyler internetinizi yavaşlatacağı için önerimiz proxy kullanmamanızdır.
Limewire Programının En İyi Görsel Özellikleri:
 1. Bu programın kullanımı gerçekten çok basittir, bilgisayarınıza kurduktan sonra hemen çalıştırıp arama yapmaya başlayabilirsiniz.
 2. Arama yaparkan filtre kullanabilirsiniz bu sayede bir video ararken karşınıza resim sonuçlarını çıkarmamaktadır.
 3. Bir dosyayı kaç kişi indirmişse tüm bu kişilerden aynı anda dosyayı indirmenize olanak sağlamaktadır.
 4. BitZi desteği ile tüm dosyalara virüs taraması yaptırabilirsiniz bu özelliği kesinlikle öneriyoruz, bunu yapabilmek için dosyaya sağ tuş yapıp Advanced -> Lookup File with GipZi seçeneğini tıklayınız.
 5. Karşıdaki kullanıcı ile aynı ağda iseniz programı çok daha hızlı indirebilme özelliği sunmaktadır.
 6. Çeşitli tema seçenekleri ile kullanıcılara aynı bir görünüm sunması.
Limewire Ağ Paylaşım programının Basic sürümü ücretsiz olmasına rağmen Pro sürümü ücretlidir. Pro sürümünü satın almak isterseniz buraya tıklayıp satın alabilirsiniz. Limewire Pro 5.5 şu an $34.95 dolardan satılmaktadır.
Limewire Pro ile Basic Arasındaki Farklar
 1. Çok daha hızlı turbo hızlı indirmeler.
 2. Arama sonuçlarını daha fazla optimize edebilme özelliği.
 3. Pro yazılım güncelleştirmelerine çok kolay erişim ( auto update ).
 4. Pro özellği ile Bittorrent ve Gnutella ağlarınada erişebilme özelliği ediniyorsunuz.
 5. Arama sonuçlarında spam filtrelemesi.
 6. Windows, MAC ve Linux uyumlu.

1 yorum:

Sevtap dedi ki...

Beleş müzik demektir:D

muhasebe programları - indir - ilan ver