21 Ağustos 2010 Cumartesi

Lc Waikiki Leyla Zana - Lc Waikiki Leyla Zananın Mı?Lc Waikiki adlı mağazalar zincirinin, Kapatılan DEP (BDP) eski milletvekili Leyla Zana'ya satıldığı uzun zamandır kulak fısıltıları ile yayılan bir dedikodudur.

Lc Waikiki,  Leyla Zana ile hiçbir alakası bulunmamakla beraber, Firma Fransız ortaklardan oluşmaktadır. Türkiyede her zaman oluşturulan bu karalama kampanyalarındaki amaç firmaların ticari seviyesini düşürmektir.

Zaman zaman bizlerde bu kışkırtmalara alet olabiliyoruz, unutmamız gereken bir şey var ki, yabancı firmalarda çalışarak ekmeğini kazanan insanlar var. Bu yüzden bu gibi şeylere takılmamak da gerektiğini düşünüyorum (Evet, bunu ben söylüyorum :D )

Lc Waikiki ürünlerinin kalitesini anlatmaya gerek yok zaten.. Ben oradan aldığım kıyafetlerimi (çocukken) 5 yıl giyebildiğimi hatırlıyorum. Çünkü bütün ürünleri çok kaliteli.

Ama ben kendi kazancımla gidipte Lc Waikikiden alışveriş yapıyormuyum? HAYIR. Çünkü pazardan alışveriş yapmayı tercih ediyorum. Marka meraklısı olmak kapitalizmin kölesi olmaktır, zaten öyle değil miyiz?

Neşe Tuana

4 yorum:

C3Moi dedi ki...

LCW'nin de pazardan farklı kalmadı zaten :)

Modavesaire dedi ki...

evet çocukken çok kaliteliydi ve her çocuk ordan giyinemezdi. hatta ablamn ve abimin 5 yılı geçen giydikleri maymunlu tişörtleri vardı.
AMMAAA şu an kalitesi yerlerde sürünüyor.. kesimi, kumaşı hep2. kalite.. fiyat uygun oluncA naapsın türk halkımm!!

Dallama Blogger dedi ki...

Başlığı görünce az kalsın kusuyordum. 1995'den kalma tişörtüm var.

Sevtap dedi ki...

Evet bencede sonunda o mağzalarda çalışan insanlar var.Ve bende marka meraklısı değilimdirneyi nerde beğenirsem onu alırım pahalıya para verirken düşünürüm ama ucuz buldummu kaçırmam :D

muhasebe programları - indir - ilan ver