28 Ağustos 2010 Cumartesi

Cübbeli Ahmet Hoca Teke Tek

                         

Cübbeli Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut ÜNLÜ'nün Teketek programından bir video kesitini buldum. Murat Bardakçı ve Fatih altaylı'yı gülmekten öldürecek neredeyse, programı izlemeye başladığımda önce hoca ile dalga geçtiklerini düşündüm ama daha sonra Cübbeli Hocanın anlatım tarzındaki sempatikliğe güldüklerini farkettim.

Birşey daha var ki; Murat Bardakçı ve Fatih Altaylı  dini bilgiye sahip değiller..

Dini bu şekilde "şeyhleştirme, hocalaştırma, dergahlaştırma"  yöntemleri ile yaymak isteyenlerden hoşlanmıyorum. Din, evrenseldir. Ve İslam dininin kutsal kitabında herşey yazar. Hocalar, ancak öğrendikleri din bilgilerini başkaları ile paylaşan aracılardır...


Cübbeli hoca, medya tarafından ne kadar çok alaya alınsa da konuşmalarını dinleyicilerine sıkılmadan anlatabiliyor. Nihayetinde o da bir insan, hoca olarak anıldığı için hiçbir hatası olmayacak gözü ile bakmamak gerek..

Videoda dikkatimi çeken bir dialog var.Cübbeli hoca bir ifadesinde: "Cehenneme gitmek özel çaba ister, içki içmek parayla, kumarı para, zinası para.. Cehenneme girmek pahalı işler, ancak cennete girmek bedava..Namaz kılmak para ile değil..

İzlenilebilecek komik ve bilgi kazandırıcı bir video :)

Neşe Tuana

1 yorum:

Newbahar dedi ki...

Bu kaydı bende izlemiştim ve ne diyeyim hiç bitmesin istedim.
Fatih Altaylının konuk ağırlama tarzını hiç sevmem, konuğunu aşağılamaya çalışır gibi gelir bana.
Ama Cübbeli Ahmet Hocanın dini bilgisi, anlatımı insanı sıkmıyor.
Espirili yönüde eklenince hem güldürüyor hem düşündürüyor.

muhasebe programları - indir - ilan ver