11 Ağustos 2010 Çarşamba

Başbakanın 3 Eşli Danışmanı Kim? - Ali Yüksel


(Foto alakasız oldu ama inceden bir gönderme yapmak istedim)

Ali Yüksel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı.İş konusuna girmeyelim (!) , bizim için önemli olan başbakanın danışmanı olan bir adamın 3 tane eşe sahip olması.Ve eşleri hakkında konuşmalarının medyaya yansıması..

Yazar Fehmi Çalmuk, Ali Yüksel ile bir röportaj yapıyor, ilginç bulduğum noktaları alıntıladım;

- Üç evlilik yapan sizsiniz. Üçüne de adaletli davranmak zorundasınız. Sizin olağanüstü bir efor sarf etmeniz gerekmiyor mu?- ... Duygularımı bir tarafa atarak eşit davranmaya gayret ediyorum. Bunu da zannederim bir hayli başarıyorum.


- Birinci evlilikte aşk-sevgi söylenebilir, ama diğerleri için bu biraz muhal (gerçekleşmesi olanaksız) gibi görünüyor?


- Yo. Aslında insanın sevgisine sınır yoktur... Allah müsaade etmiş. Ben şöyle dua ettim; Allahım bana bu konuda haram nasip etme, helalden mahrum etme demişimdir.


- Zorlandığınızı hissediyor musunuz?


- Oluyor tabii.. O zamanki haleti ruhiyesine bağlı. Kafanıza bazı şeyleri takmış iseniz, meselelerin yükü altındayken bazı şeyler insana ağır gelebiliyor.


- Her gün sırayı takip ediyorsunuz. Karıştırmıyor musunuz? Elbiseleriniz de karışır....


- Orada giydiğim orada kalır, burada giydiğim burada kalabilir.


- Dördüncü evlilik...


- Ben iki evlendiğim zaman dedim ki ‘Benim niyetim dörde kadar gitmek ama kısmetim nedir, onu bilemem Allah bilir’ dedim.


- İkinciyi alırken birinciye, üçüncüyü alırken ikinciye danıştınız mı? İzin aldınız mı?


- Hayır, izin almadım. İzin vermezler ki... Sünnet bir ibadeti yapacağımda izin almak olur da, izin almak mecburiyetinde değilim...”

Efendim öncelikle kendisini taktir ettim, Tepki alacağını bile bile bunu halka normal bir durummuş gibi anlatması taktire şayen bir durum değil mi? (!)
 
Kendisi İlahiyat fakültesi mezunuymuş, ancak Kuran- Kerimi nasıl algıladığını, dini nasıl yorumladığını anlayamadık..Öncelikle islam dini kadına değer verir, sen kimsin ki kadını "hergün birine, adaletsizlik yapmam" diyerek küçültebiliyorsun ve bu hareketinle övünüyorsun.Eğer yaşadığın ülkenin yasaları tek eşliliğe izin veriyorsa, sen bunu halka aleni birşey olarak göstererek suç işliyorsun..
 
Adamın gönlü o kadar geniş ki aynı anda 3 kadını sevdiğini belirtiyor.
 
Aslında özel hayatlara girmek kimsenin haddine değildir, ancak bunu yapan devlet çalışanları ise hepimizin karışmaya hakkı vardır.Örnek; deniz baykal..
 
Diyorum ki üç eşi de kendilerine üçer tane koca alsa nasıl olurdu?Artık insanlar fuzuli ve şehvetli isteklerini de dine bağlamaya başladılar.Boşuna müslümanlardan nefret edilmiyor, dini böyle tanıtıyorlar işte..
 
Bence böyle birisi Başbakanın danışmanlığını yapmamalı, istifa etmeli...Toplumu yönetenlerin yakınında bulunanlar özel hayatlarıyla da insanlara örnek olmalılar..
 
Ali Yüksel hakkında bulduğum özel bilgiler de oldukça ilginç;
 
1949 Antalya doğumlu. istanbul ilahiyat Fakültesini bitirdikten sonra Antalya ve Çatalcada müftülük yapan Ali Yüksel 1973-75 yılları arasında Diyanet işleri Başkanlığı Olgunlaştırma Dairesi Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 1978de Antalyada din bilgisi ve ahlak dersleri öğretmenliği yaparken ihtisas için Almanyaya gitti. 1985 senesinde AMGT Genel Sekreteri ve 1995 senesinde AMGT Genel Başkanı oldu. 1991de kendini Avrupa Şeyhülislamı ilan etti.
 
Görünen o ki, siyasette torpil işleri hâlâ devam ediyor, başbakan danışmanı olmak için eğitm ya da kariyer önemli değil..
 
Dini, kendi istekleriniz çerçevesinde şekillendirmekten vazgeçin!
 

Neşe Tuana

6 yorum:

aksilaz dedi ki...

"insanlar fuzuli ve şehvetli isteklerini de dine bağlamaya başladılar."

çok güzel bi saptama olmuş.

komançi dedi ki...

malesef bu tip insanlar bahane arayanlara güzel bahaneler üretiyorlar.

lifegoeson dedi ki...

bilmem kacıncı yy ileri gidememis zihniyetlerin olması degil,o kimselerin 21 yy da bizi bilmem kaçıncı yy a taşıması ;Allahım şu gariban Türklerin Ateşle imtihanı bitmez mi ....

hanımanne dedi ki...

kaçıncı yorum değiştirmem .sinirden düşündüklerimi yazamıyorum... arkadaşım biz kadınlara verdikleri değer numara koymak.nedemek 1no 2no 3no ............................................

Adsız dedi ki...

bence bu olayda bu şahıs o kadar önemli değil;önemli olan 3 eş.birbirlerinden haberi var yani. bizlere birşey demek düşmez. zaten ha imam nikahı ile evlisin ha metresin var.ikiside aynı kapıya çıkar.yani sadece AkP'li oluşuna mâl etmemek lazım.neticede ortada eşten sonra 2. 3. (imam nikahlı eş/metres)şahıslar var. müslüman olmakla bir alakası yok yani.
Gülperi

Adsız dedi ki...

Ben ali yükseli sahsen taniyorum ve yukarida yazilanlarin cogu dogru degildir!
Hic bir zaman ali yüksel öyle seyler dememistir.
Ayrica 1. esinin 2. evliligi yapmak istediginden haberi vardi ve ayni sekilde 3. kez evlenirkende böyle idi.

Sonucta özel hayati degildir önemli olan bu ona kalmistir siz aralarinda neler olup bittigini bilemezsiniz!

Ve önemli olan görevini dogru sekilde yapmasi özel hayati kimseyi ilgilendirmez!

muhasebe programları - indir - ilan ver