2 Temmuz 2010 Cuma

Sokakta Düğün

Gezdiğim Yabancı ülkelerde katıldığım nikah törenlerinde gördüğüm kadarı ile sokakta düğün yapan çiftlere hiç şahit olmadım.Düğünü önemserler ve kilise nikahından sonra evlerinde küçük davetler verirler.Nedense ülkemizde sokak düğünleri kültürü var.Başkalarının rahatsız olmasını önemseyen bir millet değiliz.Sokakta yapılan düğünlerden rahatsız olsakta 1 günlük birşey diyerek çoğumuz ses çıkarmayız. (ben genelde öyle yapıyorum çünkü)

Ama "sokak düğünleri" gelişmiş bir ülkeye yakışan bir durum mu? orası tartışılır...

Çok özür dilerim ama ben bunu görgüsüzlük ve saygısızlık olarak görüyorum.Herşeyin bir adabı var.Özel günler sokak ortasında kutlanacak kadar basit olmamalıdır..

Ankara Sincan da sokak düğünlerine belediye yasak getirmiş.Başka belediyelerin de böyle uygulaması var mı bilmiyorum ama çok rahatsız oluyorsanız zabıtaya şikayet etme hakkınız var..Çünkü; Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu’nda zabıtadan izin alınmadan sokak düğünlerinin yapılamayacağını belirtir.
Düzeyi ne olursa olsun gürültü, insan sağlığına zararlı olan bir unsurdur. Birileri eğlenecek ya da yakınlarına hoş görünecek diye halkın sağlığını tehdit etmeye kimsenin hakkı yok.


Sokak ortası evlililer olmasın...

Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver