5 Temmuz 2010 Pazartesi

Haribo


"çocuk yada büyük ol haribo ile mutlu ol"

Çocukken çok severdim hariboyu, hayatta başka bir derdiniz olmadığı zaman malum böyle oyuncak, yada renkli gıdalara sarılıyorsunu..Galiba büyüdükçede vazgeçiliyor böyle şeylerden..Ben hala haribodan vazgeçemedim.Arasıra jöle ile kurabiyelerin arasına bile karıştırıyorum :D Rendeden geçirilmiş çilek ve Hariboları eriterek şekilli kalıplarında içerisinde donmaya bırakırsanız güzel bir tad elde ediyorsunuz..

Küçük bir aile şekercisinden uluslar arası bir firma olmayı başarabilen Haribo bugünkü konumunu şirket sahibi Hans Riegel ' e borçlu.1823 de kurulup, günümüze kadar gelen ender ve başarılı firmalardan..


6 yorum:

papatyaninguncesi dedi ki...

çocukken ne çok alıp yerdim bunlardan.kolalı olanlar hala favorim ehehehe

DIANA dedi ki...

Esas golosinas tienen muy buena pinta, a mi me encantan las golosinas.Un saludo y me gusto hablar contigo

Neşetuana dedi ki...

birsencim, bende en çok onu severdim.

DIANA; gracias :)

Adsız dedi ki...

Neşe hanım Haribo sevginizi çok güzel ifade etmişsiniz. Facebook hesabının var ise aşağıdaki Haribo Türkiye Facebook sayfasına bakmanızı öneririm. Belki sizlere de bir kilo Haribo hediye yollarlar.
Sevgiler...

http://www.facebook.com/hariboturkiye

Neşetuana dedi ki...

Adsız; teşekkür ederim:)Evet, oraya üyeyim ama birşey çıkmadı, şans işte belki çıkar:)

Adsız dedi ki...

Renkleri şekilleri kokuları harikadır bu şekerlerin ama ne yazık kı dünyada bazen güzel görünen herşey iyi değildir..mesela bu şekerlemeler jelatin içeriyor..yani halk diliyle..domuz yağı..sevgiler..

muhasebe programları - indir - ilan ver