23 Temmuz 2010 Cuma

Büşra Filmi İzle

Büşra, farklı düşüncelerle izlemeye başladığım bir filmdi.Senaryosu düşündüğümden çok farklı çıktı.Aile baskısı yüzünden türban takan bir kız,(büşra) yine kendi çevresinden muhafazakar olarak görünen, ama küfürbaz bir erkekle evlendirilmek istenir.Büşra ise bu sıra da ünlü bir yazar olan "yaman" karakterine aşık olur.Yaman ile büşra biribirinden çok farklı insanlardır, ancak bu durum aralarındaki aşkı engellememiştir.Kısa zamanda büşra ve yaman farklılıklarına rağmen birbirlerine aşık olurlar...

Filmin kopuk sahneleri var, müslümanlarla ince bir alay konusu var bu filmde.Sanki "her namaz kılan erkek küfür ediyor göründükleri gibi değiller" imajı verilmeye çalışılmış.

Büşra ve  Yaman'ın tanışma sahneleri gayet güzel ve gerçekçi..
filmin sonunda ise, Büşranın türbanını çıkarması saçma oldu, "neden yaman muhafakar olmayı seçmedi de büşra saçını açmayı seçti?" çünkü büşra aile baskı ile yaşamaya mahkum edilmişti...

Filmin en komik sahnesi ; tesettür defilesinde yaşananlardır..

Hep beraber izleyelim;
İnsanlar ilham perisini tatlı iyi niyetli bir hanım sanırlar, halbuki ne kaltaktır o..ama eğer üretmek için birşeye ihtiyacınız yoksa sizin üzerinizde güç kalmaz..


>Parça 1
Parça 2

Parça 3

Parça 4

Parça 5

Parça 6
Neşe Tuana

3 yorum:

C3Moi dedi ki...

Sanki "her namaz kılan erkek küfür ediyor göründükleri gibi değiller" imajı verilmeye çalışılmış. Bunu düşünmeden izleyen insanlarda var.

Neşetuana dedi ki...

olmaz mı elbette var, maalesef..

NİLAY (nilmoon) dedi ki...

ben de bugün öğledne bunu post girdim, büşra filmini..bugün izledim ama biraz yavanlık buldum, postumda da belişrttim zaten..yine de izlenmesi gerekir diye düşünüyorum..birkaç gündür film izliyorum ve kendimce yorum yazıyorum ben de postlarımda..sevgiler..

muhasebe programları - indir - ilan ver