3 Temmuz 2010 Cumartesi

Benim de Artık Bir Dövmem Var :D - Dövme Yaptırmak


Uzun zamandır koluma dövme yaptırmak istiyordum.Yurt dışında dövme konusunda özel eğitim almış olan arkadaşım da bunda etkili oldu.Ancak kalıcı dövme olmasını istemiyorum, vücutta kalıcı iz bırakan dövmelerin abdest almaya engel teşkil ettiği söyleniyor.Bununla ilgili araştırma yaptım, başka bir postta anlatacağım.

Şu çitoslar varya cips yani onların birinin içinden bir dövme çıktı.Hatırlıyormusunuz küçükken sakızların içinden çıkan renkli dövmeler vardı, -hala var mı bilmiyorum- dövmeyi kolumuza yapıştırır üstünüde sulandırıp, kağıdı  kaldırdıktan sonra renkli dövme kolumuzda resim gibi olurdu.Şimdi de cipslerin içine koyuyorlar ama genelde çöpe atılıyor.Bugün atmayıp deneyeceğim dedim.Böyle oldu;


Dövmeyi seviyorum ama kalıcı olanları yaşlanınca vücutta düşünemiyorum.Çok kötü durur çünkü..Hint kınası karışımı boyalar ile yapılan dövmeler varmış, onlar da 4-5 ay gibi bir süre kalıyor, zamanla siliniyorlarmış.Dövmeyi seven, ama kalıcı yaptırmak istemeyenler için, güzel bir avantaj.Bu arada kalıcı dövmeler iğneli makine ile yapılıyor.Alerjik reaksiyona sebebiyet verebiliyor ve ağrılı olabiliyor..

Bir daha ki konu; Dövme Nasıl Yapılır? Yapım Aşamaları.

Neşe Tuana

4 yorum:

Ayşegül dedi ki...

Kalıcı dövme ve herhangi piercing işlemleri, uzman kişilerce bilinçli bir şekilde yapılırsa kesinlikle sorun yaratmıyor. Ne canınız yanıyor, ne de sonrasında alerjik veya enfeksiyonel rahatsızlıklar yaşama ihtimaliniz kalıyor. İğnenin size özel açılması, dövmecinin işinde iyi olması, kullandığı malzemelerin kalitesi ve sertifikalı ürünler olması gibi noktalar son derece önemli.. Dövmenin veya piercing yapılan yerin, uygulama sonrası belirtilen şekilde, desteklenen temizleme solüsyonları ile temizlenmesi ve bakımının iyi yapılması gibi önemli noktalara dikkat ettiğiniz takdirde, size hiç ama hiç sorun çıkartmayacaktır.
Kalıcı dövme, sağlığınız açısından uygun ve anti-alerjik mürekkebin deri altına iğneyle uygulanmasıdır. Bahsettiğim gibi; "derinin altına". Hepimiz kendimizce dinimize bağlıyız, siz de bağlısınız sanırım. Ancak abdestte önemli olan "bütün vücudunuzun iğne ucu kadar dahil kuru kalmayacak şekilde yıkanması" dır. Mürekkep derinin altına enjekte edilir. Yani banyo yaparken cildinizin temizlenmemesi gibi bi durum söz konusu değil. Kalıcı makyaj da aynı şekilde yapılmakta ve aynı mantığa dayanmaktadır.
Sevgiler...

uğurböceği dedi ki...

çok şeker durmuş.bende dövmeyi seviyorum ama abdset sorunu var.bende eşimin baş harfini yazdırmak isterdim.

C3Moi dedi ki...

ilk resmi görünce Aman Allahım dedim ikinicisini görünce bi oh çektim

Neşetuana dedi ki...

Ayşegül; düşüncelerinizi paylaştığınız teşekkür ederim.Sevgiler..

Uğur böceğim; teşekkür ederim.ben de abdest sorununa taktım..

Cem; ilk resimdeki dövmeyi yaptırmam zaten, felaket birşey:)

muhasebe programları - indir - ilan ver