30 Haziran 2010 Çarşamba

Yeni İşim :)

Farklı birşeyler yapayım, hem yaz tatilimi değerlendireyim hem de bilmediğim hep merak ettiğim konularda biraz eğitim alayım dedim ve yeni bir işe (işlere)  başladım.Bir sitenin editörlüğünü yapıyorum.Yaklaşık 1 hafta oldu.O kadar çok şey öğrendim ki..

Sokrates boşuna "birşey biliyorsam o da hiçbir şey bilmediğimdir" dememiş..İlim, dipsiz bir deniz gibi.Varacağınız yer belirsiz, durmadan çalışmak gerek..

Yeni şeyler öğrendikçe, ne kadar az bilgi sahibi olduğunu görüp, daha çok  hırslanıyor insan..

Stresli, komik hatta bazen hüzünlü bir iş oluyor.Tatil boyunca haberleri izlemeyi, gazete ve dergi okumayı bırakmıştım.Bu iş ile mecburen okumaya başladım. 3. sayfa haberlerini bire bir görmek, bunu iş olarak yapmak  çok can sıkıcı, diğer yandan siz gülerken başka bir yerde başka bir insanın cansız bedenin sokakta yatması hayatın çok boş birşey olduğunu, her anının çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini öğretiyor size..Yani olumsuz olan herşeyden alınabilecek derslerimiz var.

Bu arada konu ile alakası yok ama bu yaz mevsiminde Antalya'nın her yanı Rus turist doldu.Hatta birçok rus komşumuz olmaya başladı, emekli olanları buraya yerleşmeyi düşünüyorlar.Bazıları da esnafın iyi para kazandığını düşünerek işyeri açmayı düşünüyorlar.Aslında bu durum iyi gibi görünse de pek hoşuma gitmiyor.Çarşıya gezmeye çıktığımda türklerden çok,  Rus turistler sokaklarımızda geziyor, esnafa baksan yabancılarla daha çok ilgileniyorlar.Dikkatimi çekti turistler de artık eskisi gibi değil, alışvriş yaparken türkler gibi pazarlık etmeye başlamışlar :P bu gerçekten komik.Hazır vizeler kalkmışken Halep'e gitmeyi çok istiyorum.Yıllar oldu gitmeyeli..Trenle gidip gelmek hem ucuz hem de rahat olacaktır.Rusya'ya da gidilebilir aslında ama domuz gribinden ölenlerin haberlerde söylenmesi yasaklansa da hala ölenler var.Bu yüzden yabancı ülkelere giderken dikkat etmek gerek.

Neşe Tuana

4 yorum:

YETENEK-SİZİN dedi ki...

Şekerparem yeni işin hayırlı olsun, arada anılarını anlat bize. Buarada Ant. konusunda sana katılıyorum, insan Türk görünce sarılası gelio dimi:))

Neşetuana dedi ki...

Canımm çok teşekkür ederim, anlatırım tabii.
Hem de nasıl, gurbette gibi hissediyorum bazen :):)

Sevtap dedi ki...

Hayırlı olsun arkadaşım.

Neşetuana dedi ki...

karabidikim; teşekkür ederim.

muhasebe programları - indir - ilan ver