17 Haziran 2010 Perşembe

Tahsildaroğlu Keçi Peyniri - Keçi Peynirinin Faydaları


Bizim evde genelde Edirne Peyniri tercih edilir.Ayrıca yılda 1 defa Mardinden koyun peynirimiz gelir.Koyun peyniri biraz yağlı oluyor ama diğerleri gibi çabuk bozulmuyor.Cam bidonlar içerisinde Difriz veya buzhanede saklanabiliyor.

Büyükşehirlerde keçi ve koyun peynirleri ancak hazır marka olarak bulunabiliyor.Keçi peynirinde en lezzetli marka Tahsildaroğlu' nun.Paket içerisindeki kalıp peyniri 7 TL civarında bir ücret ile satışa sunulmuş.Ağzınızda eriyip giden lezzetsiz peynirler gibi değil, süt miktarının yoğunluğu ve kalitesi tadından ve renginden belli oluyor.

Ayrıca keçi sütü ve sütünden yapılan peynirin sağlık üzerinde olumu etkileri var.Hamile bayanlarda keçi peyniri tüketimi bebeğin beyin ve sinir hücrelerinin gelişmesine, tam ve mükemmel oluşmasına katkıda bulunuyor.

Batılı doktorların raporlarına göre; astım, alerji, sindirim sistemi rahatsızlıkları, hazım sorunları, bazı cilt hastalıkları, bebek egzamaları, varisle ilgili rahatsızlıklar, tanımlanamamış virütik apseler, iştahsızlıkla beraber geceleri gelen öksürük nöbetleri gibi çok çeşitli şikayetlerle gelen birçok hastalığın tedavisi, ilaçlarla başarılamamış fakat keçi sütü ve ürün kürleri uygulandığında başarılı olunmuştur. Özellikle kalsiyum açısından mükemmel bir besin kaynağı olan keçi sütünün yağı, organizmada iltihaplanmayı önleyici olduğu saptanan yağ asitlerini içermektedir. Diğer süt hayvanları içinde anne sütüne en yakın olan süt keçi sütüdür. (Kaynak; Sağlık Bakanlığı)


Eğer büyükşehirlerde keçi sütü  veya keçi peynirinin satıldığı yerler yok ise, Tahsildaroğlunun hijyenik şartlarda hazırladığı keçi peynirlerini tercih edebilirsiniz.Sağlıklı bir vücut için arada sırada yemeli..


Neşe Tuana

5 yorum:

ruhum dedi ki...

koyun,hellim ve tulum peyniri sever ve alırım.özellikle koyunda tahsildaroğlunu çok beğenirim.
tavsiye için çok teşkkrlr, keçiyi deniycem:)

Neşetuana dedi ki...

ruhum; evet, tulum peyniri de nefis oluyor.Ben teşekkür ederim:)

papatyaninguncesi dedi ki...

sevgili neşe fethiyedeyim her taraf keçi dolu ama burada kime sorduysam keçi peyniri bulamadık.yapmıyorlar.markete gidince bu markaya bir bakayım.

kalüfer böcüğü dedi ki...

aslında arada sırada değil sürekli yemek lazım
insanın en rahat sindirdiği peynir keçi peyniri, bu arada uzun süredir ben sadece keçi peyniri yiyorum sizede tavsiye ederim.

Neşetuana dedi ki...

Papatyam; Fethiye de olması gerekirdi.Demek ki keçi sütünü sadece içmek için kullanıyorlar.

Kalüfer böcüğü; evet, haklısınız ..

muhasebe programları - indir - ilan ver