30 Haziran 2010 Çarşamba

Sallanan Sandalye


Anneciğimize hediye olarak sallanan sandalye almaya karar verdik.Uzun bir süredir bundan istiyordu.Sandalyeyi bulmak için gezmediğim yer kalmadı.Bulduklarımın ya modelini beğenmedim ya da ağaçları kaliteli değildi.En sonunda marangoz bir arkadaşım bir model beğenebilirsem, istediğim şekilde yapabileceğini söyledi.Ceviz ağacından yapılmasını istedim.Ceviz ağacı daha dayanıklı oluyor.Model olarak da yukarı dakinin benzerini seçtim.

Herşeyin hazırına o kadar alışmışız ki marangoza yaptırmak aklıma zor geldi.Halbuki bizim evdeki mobilyaların çoğunu marangoz yapmıştır, babam her zaman küçük esnafın kazanmasını istediği için büyük mağazalardan alışveriş yapmaz.Mobilya alırken de marangoza gider ne isterse onu yaptırır, zevkine göre..Hazır yapılanlar da da elemeği var ama size özel yapılan gibi özentili olmuyor tabii..

Yukarıdaki sallanan sandalyeyi de İkea da buldum.189 TL ye satılıyor.Biraz pahalı geldiği için oradan almaktan vazgeçmişim, iyi ki almamışım.Bazen mahallemizdeki küçük esnafında harikalar yaratabileceğini unutmamak gerekmiş :) 

Şöyle yumurta tipi bir modelini de buldum.Bunu da kendim için yaptırmalıyım :P


Neşe Tuana

6 yorum:

Unknown dedi ki...

Marangozunuz gerçekten yaptıysa bunu süper,fiyatını da çok merak ettim doğrusu???

Neşetuana dedi ki...

ozgur; tanıdık olduğu için sadece malzeme ücreti olarak 60 tl aldı.

Unknown dedi ki...

Süper fiyat,bize de yapmaz mı ki??:))??:))

Neşetuana dedi ki...

ozgur; keşke yapsa:) modeli gören herkes istedi ama yapmıyor kimseye, zahmetliymiş.

ACAR dedi ki...

wallahi 60 TL bedava, çok şanslısınız... zahmetini verelim; iki kat fiyata razıyım yapmaz mı ki? hani bir malzeme bir de işçilik saysın sevgili ustam...

Neşetuana dedi ki...

ACAR; ben de bir tane daha yaptırmak istedim ama yapmadı :) Oymalı kısımları çok zahmetli oluyormuş, ikeada benzerleri bulunabilir belki..

muhasebe programları - indir - ilan ver