9 Haziran 2010 Çarşamba

Saç Nasıl Çabuk Uzar?2 haftada bir saçlarım uzuyor.Çevremde sürekli bunun nasıl olduğunu soruyorlar.Saç uzamasının beslenme ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Proteinli gıdalar (özellikle pilav) saç uzamasını hızlandırıyor.En azından ben buna bağlıyorum, çünkü ayrıca bir özel bakım uygulamıyorum.

3-4 haftada bir sulandırılmış badem yağı ile bakım uyguluyorum.

Sigara hiç kullanmadım, sanıyorum ki sigara kullanan insanların saçdökülme sorunu daha çok oluyor.Saçınıza istediğiniz kadar bakım uygulayın sağlıklı beslenmediğiniz ve uyku düzeninizi ayarlamadıkça saçlarınız dökülecek ve uzaması yavaşlayacaktır.Saçın hızlı uzaması için bol su ve sıvı tüketmeli, sebze meyve ağırlıklı beslenmelisiniz.Yoğurt, süt kaymak gibi gıdaları düzenli olarak almalısınız.Eğer saçınızı boyuyorsanız amonyaksız boyaları tercih etmelisiniz.

Neşe Tuana

6 yorum:

papatyaninguncesi dedi ki...

benim saçım da çok çabuk uzar.birde entele otu çok çabuk uzatır saçı.ama entele otunun çok zehirli olduğunu biliyorum otu alıp evde hazırlamasınlar.ancak onun losyonu çıktı.zehiri alınmış

Neşetuana dedi ki...

papatyanıngüncesi; entele otunu duymamıştım hiç, araştırayım:)

NİLAY (nilmoon) dedi ki...

ENTELE OTU,ÇAM TEREBENTİN VE VİTAMİN AMPULLERİ, SENELERDİR DUYUP DA BİR TÜRLÜ YAPADIKLARIMIN ARASINDA.. BU ARADA, YENİ TEMAN ÇOK ŞIK OLMUŞ ,GÜLE GÜLE KULLAN..SEVGİLER..

Neşetuana dedi ki...

Çok teşekkür ederim.Beğenmenize sevindim.

duyqş dedi ki...

pilavda protein mi var???

Neşetuana dedi ki...

duyqş; evet, mercimek, kuru fasulye, nohut gibi kurubaklagiller, fındık, tahıllar, bulgur ve prinç bitkisel protein kaynaklarıymış.

muhasebe programları - indir - ilan ver