25 Haziran 2010 Cuma

Lazer Göz Ameliyatı VideosuHergün dünyaya gelen her 10 bebekten 8 inde göz hastalıkları oluyormuş.Anne ve babadan gelen genlerden alınan hastalıklar her doğan çocuğa kalıtımsal olarak geçiyor.Gelişen teknoloji ile beraber göz  hastalıklarının da makineler yardımı ile çareleri bulunuyor.Son yıllarda göz hastalıklarını tedavi etmek amacı ile lazer göz ameliyatların yapılması yaygınlaştı.

Her göz doktorunun fikri farklı olsa da benim göz doktorum lazer ile yapılan göz ameliyatlarına sıcak bakmıyor.Sebebini sorduğumda ise;  " eğer iyi birşey olsaydı, doktorlar gözlük ile gezmezdi " diyor.Göz Doktorumub bu tutumu, biraz kafamı karıştırmış olsa da ileri seviyede göz hastalığı olan insanlar için,  lazer ile yapılan 15 dakika süren göz ameliyatlarının,  iyi bir çare olduğunu düşünüyorum.

Lazer ile yapılan göz ameliyatlarının birkaç videosunu buldum.Göz tabakasının kaldırılması biraz korkutucu olsa da 15 dakika sonra göz sağlığınıza kavuştuğunuzu düşünürseniz rahatlayabilirsiniz.

Bu arada lazer göz ameliyatı her göze uygulanamıyormuş.Operasyondan önce bazı tetkikler yapılarak, ameliyat olup olunamayacağına karar veriliyor.Göz gibisi var mı? Görebiliyorsak, sağlıklı nefes alabiliyorsak her nefeste Allaha şükretmemiz gerek..


Lazer Göz Ameliyatı

                             

Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver