8 Haziran 2010 Salı

Kirpinin Aşkı


Kirpi, zamanın birinde bir Aslan'a  aşık olmuş.Aslan, ormandaki en güçlü ve güzel hayvanmış.Bal rengi gözleri, ihtişamlı yeleleri varmış.

Aslan, birgün avlanırken dağdan yuvarlanmış, pençeleri ve arka bacakları kırılmış.Kirpi, bütün gücü ile Aslan'ı düştüğü yerden sürükleyerek,  ağaç kovuğundaki evine götürmüş ama aslan çok büyükmüş kirpinin evine sığmamış.Kirpi aslanı evinin önünde tedavi etmiş.

Aslanın ağrıları geçtikten sonra uykuya dalınca kirpi ağacın kovuğundaki evini dikenlerle genişletmiş.Ev öyle büyümüş ki Aslan evin içine sığacak kadar olmuş.Kirpi, aslanı genişlettiği evin içine yerleştirmiş ve aslanın arkadaşlarına haber vermeye gitmiş.Aslan'ın hiçbir arkadaşı onu önemsememiş, kirpi ağlayarak evine geri dönmüş.

Aslan' a bakmış onu iyleştirmiş, hergün aslanı daha çok sevmeye başlamış.Aslan da kirpiyi sevmiş, ama kirpi bunu bilmiyormuş.

Kirpi " o aslan, ya ben kimim?" diye üzülüyormuş.

Aslan, tamamen iyleştiğinde kirpinin evinden gitme zamanı gelmiş., ama gitmek istemiyormuş.Aslan, veda etmek için kirpiye sımsıkı sarıldığında, kirpinin sırtındaki dikenler, aslanın kalbine batmış ve kalbinden kan damlamaya başlamış.Son nefesini verirken kirpiye onu ne kadar çok sevdiğini söylemiş, kirpi donmuş kalmış birşey diyememiş.Aslan son nefesini verdikten sonra kirpi dilini yutmuş, o günden sonra bir daha hiçkimse ile konuşmamış.

Kirpi, sırtında kalan,  aslanın kanlarını hiç yıkamamış, Aslan'ın kanı zamanla kirpinin sırtındaki dikenleri eritmiş, yumuşatmış.Artık Kirpi dikensizmiş ama aslanını kaybetmiş.

Aslında kirpi her sabah kan içerisinde uyanırmış, dikenleri vücuduna batarmış..Artık dikenleri yokmuş ama Aslan dan sonra kimseyi sevmemiş, Aslan ve Kirpi beraber olamayacak varlıklarmış, ne bunu kabul etmişler ne de itiraz edebilmişler.. 


Kirpi bir kız, Aslan bir oğlana aşık olmuş, onu öldürmüş ama öldürmek istememiş, kirpi kızın yaradılışı öyleymiş,  değiştirmek için çırpınmamış kabullenmiş, ama kirpinin dikenlerini yok edecek olan; aslanın kanıymış, aslan bunu bildiği için kirpinin dikenlerine kalbinden gelen kanı akıtmış.Kirpi, bunu hiçbir zaman öğrenememiş, bugüne kadar..

kirpi gibisin çocuk
her tarafın diken
kim elini uzatsa
delik deşik
üstelik sen de kan içindesin..
(Atilla İlhan)


Yazan; Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver