10 Haziran 2010 Perşembe

Karışık Saç Bakım Yağı


Saçlarım uzun ve içiçe girmiş, bonus halinde...Islatmadan tarayınca,  uçlarında kırılmalar meydana geliyor.Ve genelde kıvırcık saç kullanmıyorum, fönlü oluncada çok uzun oluyor.Kestirdiğimde de bonus şeklini alınca kısa görünüyor.Bu yüzden orta bir yol buldum.Saç yıkandıktan sonra diplerini düzleştiriyorum uçları aynı şekilde kıvırcık kalıyor, böylece saç sıkıntımdan kurtuldum.

Ama şöyle bir sorunum var ki bu defa da saçlarım birbirine karışmaya başladı.Normal bakım olarak tatlı badem yağı kullanıyorum ama sanırım bu yetersiz gelmeye başladı..Deneyimli kuaförüm " ShiffaHome Isırgan Yağlı Karışık Bitkisel Yağ" ın spreyli olanını kullanmamı, karışan, tararken kırılıp kopan saçları engellediğini söyledi.Ürünle ilgili garanti de verdi ama ben daha önce kullanmadığım için hala düşünmekteyim.Aranızda bu ürünü kullanan, memnun kalan-kalmayan var mı?

Bu bitkisel yağın içerisinde; "Susam Yağı, Tatlı badem Yağı, Çam Terebentin Yağı, Çörekotu Yağı, Zeytin Yağı, Isırgan Yağı, Defne Yağı, Jojoba Yağı, Buğday Yağı, Mersin Yağı." var. Saç için oldukça besleyici görünüyor.Şimdi bu yağları ayrı ayrı alsam, minik şişelerde tanesi 4 TL ye satılıyor.Ayrı almak,  bayağı masraflı olacak, masrafı neyse de hepsini karıştırmak,  uğraşmak oooo :) o kadar zamanın yok :) Bu bakım yağını alacağım ama kullananların olumlu yada olumsuz fikirlerini alırsam daha iyi olacak..

Neşe Tuana

9 yorum:

ruhum dedi ki...

Kadıköyde gittiğimiz aktardan o yağların hepsini alıp karıştırıyorduk,sonra ordaki hazır karışımlardan aldık arkadaşımla(12TL.idi yanılmıyorsam)
benim saçlarım daha bir parlak olmuştu, fazla da bi fark göremedim, ama arkadaşımın saçları çok ince ve cansızdı, çok memnun kaldı(çörek otu-defne yağı-çam terebentin-susam-badem-yılan yağı)
not:özellikle yılan yağı dökülmeyi önleyip yeniden gürleşmesi içinmiş.hatta aktardaki çocuk; kaşlara da kullanılıyor demişti

Neşetuana dedi ki...

ruhum; deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim.O halde bir denemek gerek :)

pembe ajandanın sahibesi dedi ki...

bu markanın bu ürününü yeni gördüm. bendede içeriğindeki bu yağların şişe şişe çoğu var, ama bunu kullanmak daha iyidir sanırım. shiffa home hakkında aktar tanıdığım %100 saf yağlar demişti, mesela bazı ucuz markaların ne olduğu belli değil, ayçiçek yağı bile olabilir:) shiffahome güvenebilirsin bu konuda. saçlarında çok güzelmiş bu arada söylemeden geçmeyimm:)

Newbahar dedi ki...

Bende tatlı badem yağı kullanıyorum ama böyle bir karışım istiyordum. Bu karışım daha faydalı. Ben senin sayende hemen almayı düşünüyorum.
Hemen ismini not alayım:)

Sevgiler

Neşetuana dedi ki...

pembe ajandanın sahibesi; rahatladım şimdi,doğal olmasına sevindim.teşekkür ederim:)

Newbaharım; ben de internet sitelerinden bakıyorum, bir yerden alacağım.:)

April dedi ki...

Canım bu marka değil ama içerik olarak çok benzer olan Barcelino karışık sprey bakım yağını kullanıyorum haftada 1 saç diplerine ve uçlarına uyguluyorum, memnunum. ben saçlarım çok kuru ve kabarık, bu yağ iyi geliyor.

Neşetuana dedi ki...

April'ım; Barcelino yu da araştırayım, teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

E peki bu shiffayı kullanan yokmu?

Ben TRESAN isimli bitkisel şampuanı çok duymuş ve saçlarımında o vakitte (geçtiğimiz sonbahar) çooook dökülmelerinden dolayı kullanmaya başlamıştım. Şampuanı kullanıyor ve duştan çıkıncada TONİKini kullanıyorsun. Toniğinin harika bir kokusu olduğunuda söylemeliyim. Saçlarımın dökülmesini kesinlikle önledi.

Kötü diğebileceğimi bir tarafı saçı karmakarışık yapması :) bunu da güzel bir saç kremiyle giderebilirsiniz.
Kuaför kardeşimin tavsiyesiyle (bitkisel olduğu için saçın rengini açarmış :)) bir aylık kullanım sonunda bıraktım.

şimdilerdeyse şampuan olarak loreal kalitesine güvenerek ELSEVE kullanıyorum. saç bakımı olarak ise 'schwarzkopf gliss total repair onarıcı sıvı saç kremi (sarı olanı kuru ve yıpranmış saçlar için) ve bakım maskesini kullanıyorm. bakım maskesi zaten saçı YUMUŞACIK yapıyor.
Sıvı saç kremi ise duş sonrasında tarama öncesi kullanılıyor :) bir tel saçınız kırılmadan saçınızı tarıyorsunuz:)

Adsız dedi ki...

Bu gibi yağlarda dikkat etmeniz gereken saf olmalarıdır. Çünkü piyasada Paraben gibi petrol türevi maddelerle ya da pamuk yağı gibi ucuz yağlarla seyreltilmiş çok sayıda bitkisel olduğunu iddia eden yağ markası var. (talya,arifoğlu,karden vs...) Net olarak marka ismi veriyorum çünkü bu markalar analize girmiş ve seyreltilmiş oldukları açıklanmıştı.

Saf yağ konusunda AksuVital(ShiffaHome) güvenilir bir markadır. En azından o dönemki numunelerde saf olduğu açıklanmıştı.

Saç için ise;İskoçya’da yapılan bir araştırmaya göre 2 ay boyunca saç derisine lavanta,kekik,biberiye ve sedir ağacı yağlarıyla masaj yapanların %44′ünde yeniden saç çıktığı gözlemlemiş.
Kekik ve Biberiye yağlarının keskin oluşu sebebiyle bu karışımın seyreltilmesi daha iyi sonuç verecektir. Ben kendim Bu 4 saf yağı Barcelino marka karışıma katarak kullanıyorum. Ancak sizin elinizde olan, güvendiğiniz bir markanın karışımını kullanabilir ya da sadece saf zeytin yağı ile seyrelte bilirsiniz.

Lavanta antiseptik etki ile kafa derinizi bakteri ve mantardan arındırır. Sedir yağı kanı temizler ve köklere sağlıklı beslenme sağlar. Biberiye ve Kekik yağları ise kan dolaşımını hızlandırır.

Deneyin pişman olmazsınız...

muhasebe programları - indir - ilan ver