14 Haziran 2010 Pazartesi

İsrailden Türk Mallarına Boykot(foto; israil bayrağına sarılmış bir israilli gazeteci.)

Yardım Filosu krizinden sonra, Türkiyede İsrail mallarını almama konusunda mitingler, konferanslar düzenlenirken, İsrail de bulunan 2 büyük alışveriş merkezi Türk Mallarının satışının firmalarında yapılmayacağını çoktan duyurdular.

İsrailde bulunan sendikalarda işçilerini Türkiyeye tatile göndermeyeceklerini, işçilerine türk malı hediyeler dağıtmayacaklarını duyurdular.

İki ülke arasında çıkan çatışma devam eder mi? Yoksa her zaman olduğu gibi birkaç ay sonra unutulur mu?bilinmez ama insanlar bu boykot yüzünden fena halde ekmeğinden olacak gibi görünüyor.Bizler de ne yapacağımızı şaşırdık, israil ürünlerini almayalım derken o fabrikalarda çalışan insanlarımız yakında işlerinden olmaya başlayacaklar."Alın verin, ekonomiye can verin" kültürü sustu kaldı bu duruma..

Hem 9 Türk'ü öldürdüler, hem de Türk mallarını boykot ediyorlar.Pişkinliğin bu kadarına ne denir bilinmez?Acaba tarih kitaplarına bu olayı nasıl girecekler?"Gazzeye yardım götüren 9 müslüman türk'ü öldürdük" yazmayacaklardır tabiiki.Savunmasız insanları, gencecik bir çocuğu nasıl öldürdüklerini, kahramanca anlatacaklardır.50 yıl sonra bu yazı da tarih olacak.Yazalım tarihe ; Katilsin israil, öldürmeyi iyi bilirsin...

Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver